• شماره خبر : 40241۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۳ اردیبهشت
 • این صفحه را چاپ کن
 • کردستان: قیمت مرغ در هفته اخیر کاهش چشمگیری داشته است

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در هفته ای اخیر به علت کاهش تقاضا در جامعه، قیمت مرغ در کشور و به تبع در استان کاهش چشمگیری داشته است.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در هفته ای اخیر به علت کاهش تقاضا در جامعه، قیمت مرغ در کشور و به تبع در استان کاهش چشمگیری داشته است.  سید احمد ذکریایی نژاد در جلسه خرید تضمینی گوشت مرغ شیرینگ پک، که با حضور مدیرکل پشتیبانی امور دام استان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان، مدیرعامل اتحادیه مرغداران و مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان برگزار شد اظهار کرد: با کاهش قیمت گوشت مرغ در بازار، تولیدکنندگان مرغ دچار خسارت می شوند و این وضعیت برای صنعت مرغداری استان تهدید محسوب می شود.

  ذکریایی نژاد با تاکید بر اینکه باید شرکت پشتیبانی امور دام در جهت خرید تضمینی گوشت مرغ تولید شده در استان اقدام کند افزود: از تمام دستگاه ها، نهادها و ادارات دولتی تقاضا داریم گوشت مرغ مورد نیاز خود را در داخل استان تامین کنند.

  وی عنوان کرد: باوجود افزایش قیمت کالاها و اجناس در بازار، گوشت مرغ از معدود کالاهای اساسی بود که با وجود افزایش قیمت، تمام اقشار جامعه توان خرید آن را دارند.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان بیان کرد: در حال حاضر ۷۴۰ واحد مرغ گوشتی در کردستان با ظرفیت حدود ۱۴٫۵ میلیون قطعه در دوره و حدود ۵۸ میلیون قطعه در سال با توان تولید ۱۱۰ هزار تُن گوشت مرغ در حال فعالیت است.

  وی اضافه کرد: ۱۶ واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت ۴۰۰ هزار قطعه و ظرفیت مرغ تخمگذار هزار و ۵۵۵ هزار قطعه در استان در حال فعالیت هستند.

  ذکریایی نژاد خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در صنعت مرغداری از جمله واحدهای مرغداری گوشتی، مرغ مادر، خوراک طیور و کشتارگاه های استان کردستان مشغول بکار هستند. –