• شماره خبر : 38943۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۱۹ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • کره، چای و حبوب همچنان مشمول تخصیص ارز دولتی

  وزیر صنعت، معدن و تجارت ۸ ردیف از کد تعرفه گروه کالایی اول را همچنان مشمول دریافت ارز دولتی اعلام کرد که شامل کره، چای و انواع حبوبات می شود.

  ارز دولتی

  با هدف تنظیم بازار صورت گرفت؛

  کره، چای و حبوب همچنان مشمول تخصیص ارز دولتی

  وزیر صنعت، معدن و تجارت ۸ ردیف از کد تعرفه گروه کالایی اول را همچنان مشمول دریافت ارز دولتی اعلام کرد که شامل کره، چای و انواع حبوب می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از صدا وسیما، رضا رحمانی در پاسخ به نامه عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی مبنی بر تغییر تعرفه واردات ۱۰ کد از گروه کالایی اولویت یک، با هدف ساماندهی و مدیریت بازار ارز اعلام کرده است، با توجه به درخواست مجدد وزارت جهاد کشاورزی، تقاضا می‌شود ۸ کد تعرفه از گروه کالایی مذکور طبق روال سابق جزو گروه کالایی اولویت اول قرار گیرد.

  در جدولی که به پیوست نامه رحمانی منتشرشده، اقلامی نظیر کره بسته بندی به صورت بسته‌های بیش از ۵۰۰ گرم، لپه، انواع نخود رسمی، لوبیا قرمز کوچک، لوبیا چیتی، عدس، چای کوبیده در بسته بندی غیر خورده فروشی و سایر انواع چای در بسته بندی بیش از ۳ کیلوگرم، همچنان جزء گروه کالایی اول قرار گرفته و مشمول تخصیص ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومانی قرارگرفته است.

  پیش از این رییس کل بانک مرکزی باهدف ساماندهی و مدیریت بازار ارز از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته بود در برخی اقلام مشمول گروه کالایی اولویت اول، تجدید نظر کند.

  براساس مصوبه هیات وزیران کالا‌های وارداتی به سه اولویت کالا‌های اساسی، کالا‌های واسطه‌ای و کالا‌های مصرفی تفکیک شده است که براین اساس کالا‌های گروه یک با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی ثبت سفارش می‌شود.