• شماره خبر : 38316۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۸ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • کمک ۸ میلیون دلاری ژاپن برای تامین امنیت غذایی در یمن

  دولت ژاپن 8 میلیون دلار به سازمان فائو برای تقویت امنیت غذایی در کشور یمن که با بحران مواجه است، کمک کرد.

  تامین امنیت غذایی

  کمک ۸ میلیون دلاری ژاپن برای تامین امنیت غذایی در یمن

  دولت ژاپن ۸ میلیون دلار به سازمان فائو برای تقویت امنیت غذایی در کشور یمن که با بحران مواجه است، کمک کرد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از فائو، این کمک مالی برای تامین مواد غذایی و خدمات مهم کشاورزی شامل توزیع بذر حبوبات و غلات، نگهداری دام و بازسازی سیستم های آبیاری و دیگر امکانات کشاورزی، هزینه می شود. کمک های مالی به خانواده های یمنی برای تولید غذا و کسب درآمد کمک می کند و وضعیت اقتصاد محلی را از طریق ایجاد مشاغل روستایی بهبود می بخشد.

  هدف این پروژه دو ساله رسیدگی به حدود ۲۰۰ هزار یمنی است که تحت تاثیر جنگ قرار گرفته اند.

  این توافقنامه در مرکز فائو در رم میان کیچی کاتاکامی، سفیر ژاپن در ایتالیا و نماینده دائمی آن و خوزه گراسیانو داسیلوا مدیر کل فائو امضا شد.

  داسیلوا در این باره گفت: «فائو در خط مقدم مقابله با گرسنگی در یمن قرار دارد و افراد بسیار آسیب پذیر را به منظور بازسازی و ادامه تولید مواد غذایی برای خانواده ها و جامعه شان آماده می کند. کمک دولت سخاوتمندانه به ادامه حمایت از مردم یمن کمک می کند. همچنین فائو با این کمک مالی می تواند در نجات جان انسان ها و حفظ معیشت مردمی که در ناامن غذایی زندگی می کنند، موثر باشد. همچنین با بازگرداندن کشاورزی به منطقه، وابستگی آنها به کمک ها و واردات مواد غذایی را در بلند مدت کاهش دهیم.»

  گفتنی است؛ براساس آخرین آمارهای طبقه بندی پروتکل جامع غذایی (IPC) در دسامبر ۲۰۱۸، تقریبا ۱۶ میلیون نفر در یمن (۵۳ درصد جمعیت) گرسنگی شدید را تجربه می کنند. بدون کمک های غذایی بشردوستانه، بیش از ۲۰ میلیون نفر (۶۷ درصد جمعیت) تحت تاثیر ناامنی غذایی قرار می گیرند و شمار زیادی از آنها در آستانه قحطی قرار دارند.