• شماره خبر : 42169۲۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۴ تیر
 • این صفحه را چاپ کن
 • کهگیلویه و بویراحمد: معدوم شدن ۲۷۰۰ کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در گچساران

  از ابتدای سالجاری تا کنون دو هزار و ۷۰۰ کیلوگرم گوشت مشکوک به بیماری و غیر قابل مصرف در کشتارگاه‌های این شهرستان معدوم شد.

  معدوم شدن ۲۷۰۰ کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در گچساران

  از ابتدای سالجاری تا کنون دو هزار و ۷۰۰ کیلوگرم گوشت مشکوک به بیماری و غیر قابل مصرف در کشتارگاه‌های این شهرستان معدوم شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گچساران گفت معدوم شدن ۲۷۰۰ کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در گچساران: طرح ایمن‌سازی جمعیت دامی، پیشگیری از بروز بیماری و کاهش قابل توجه میزان تلفات و خسارات این بیماری دامی در گچساران اجرا شد.

  امید افشاری نژاد افزود: در همین راستا ۱۵۸ هزار قطعه طیور امسال در این شهرستان علیه انواع بیماری‌ها واکسینه شده است.

  وی گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۳۳۴ هزار راس دام سبک و سنگین از سوی این نهاد علیه بیماری آبله، شاربن و تب برفکی واکسینه شده است.

  افشاری نژاد بیان کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون دو هزار و ۲۷۰ کیلوگرم مواد پروتئینی خام و غیربهداشتی از فروشگاه‌های این شهرستان کشف و ضبط شده است.

  وی گفت: در همین مدت زمان عنوان شده سه هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی گچساران انجام شد.

  رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گچساران افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون هفت مورد تخلف شناسایی و به مراجع قضائی شهرستان معرفی شده است.

  افشاری نژاد اضافه کرد: در همین مدت زمان نیز ۲دو هزارو ۷۰۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید مشکوک به بیماری و غیر قابل مصرف نیز در کشتارگاه‌های این شهرستان شناسایی و معدوم شد همچنین ۷۴ مورد آزمایش امسال بر روی فرآورده‌های خام دامی این شهرستان انجام گرفته است.