• شماره خبر : 37215۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۶ آذر
 • این صفحه را چاپ کن
 • گشایش درهای واردات امریکا روی گوشت گاو آرژانتین/ ۲۰۱۸، سال به یاد ماندنی در تاریخ صادرات گوشت

  وزارت صنایع کشاورزی آرژانتین، اعلام کرد که با گشایش بازار آمریکا بر روی گوشت گاو این کشور، نخستین محموله صادراتی گوشت گاو راهی ایالات متحده شد.

  صادرات گوشت

  وزارت صنایع کشاورزی آرژانتین اعلام کرد:

  گشایش درهای واردات امریکا روی گوشت گاو آرژانتین/ ۲۰۱۸، سال به یاد ماندنی در تاریخ صادرات گوشت

  وزارت صنایع کشاورزی آرژانتین، اعلام کرد که با گشایش بازار آمریکا بر روی گوشت گاو این کشور، نخستین محموله صادراتی گوشت گاو راهی ایالات متحده شد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از globalmeatnews، صادرکنندگان آرژانتینی تنها پس از گذشت ۱۵ روز از گشایش بازارهای امریکا روی این محصول، ۵۰۰ کیلوگرم گوشت را به شهر میامی در ایالت فلوریدای امریکا ارسال کردند.

  در حالی که امریکا تجارت گوشت گاو آرژانتین را از ۱۷ سال پیش به دلیل بیماری تب برفکی (FMD ) ممنوع کرده بود، اما در پی قراردادهایی که میان سازمان خدمات ملی بهداشت و کیفیت محصولات غذایی کشاورزی (SENASA ) و وزارت کشاورزی امریکا (USDA)، بسته شد، این تجارت دوباره به روال قبل برگشت.

  به موجب توافق های اخیر، بازگشایی بازار امریکا و آرژانتین روی محصولات بخش های کشاورزی در هر دو کشور اتفاق افتاد.

   

  سال ۲۰۱۸، برای صادرات آرژانتین به یاد ماندنی است

  لوییس میگوئل اتچهوره، وزیر کشاورزی آرژانتین در این باره گفت: «تنها پس از ۱۵ روز از توافق اعلام شده، بازارهای امریکا گشوده و نخستین محموله تجاری ارسال شد.»

  وی ادامه داد: «سال ۲۰۱۸ برای آرژانتین به عنوان یک سال تاریخی در صادرات گوشت به یاد می ماند. در این سال، آرژانتین جایگاه ششمین صادرکننده بزرگ جهان و همچنین رتبه دوم بازارهای آمریکای جنوبی را به خود اختصاص داده و صادرات گاو نیز ۷۰٫۱ درصد رشد کرده است.»

  گفتنی است؛ آرژانتین قصد دارد سالانه ۲۰ هزار تن گوشت گاو به ارزش حدود ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیون دلار به امریکا صادر کند.

  براساس برآوردهای دولت آرژانتین، ۸۰ درصد از محصولات صادراتی، گوشت بدون چربی خواهد بود، که مورد نیاز تولیدکنندگان همبرگر است، در حالی که ۲۰ درصد باقیمانده نیز گوشت با کیفیت بالا را شامل می شود.