• شماره خبر : 31751۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۷ اسفند
 • این صفحه را چاپ کن
 • گلستان: صادرات ۲۷ میلیون تنی انواع فراورده های خام دامی از استان

  مدیر کل دامپزشکی استان گلستان گفت:حجم صادرات انواع فراورده های خام دامی از استان گلستان به خارج از کشور طی 11 ماهه سال جاری بیش از 27 میلیون تن بوده است.

  مدیر کل دامپزشکی استان گلستان گفت:حجم صادرات انواع فراورده های خام دامی از استان گلستان به خارج از کشور طی ۱۱ ماهه سال جاری بیش از ۲۷ میلیون تن بوده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، دکتر محمودرضا وفایی با اعلام این خبر افزود:در راستای سیاست‎های اقتصادی دولت مبنی بر افزایش صادرات غیر نفتی و به منظور حمایت از تولیدکنندگان،اداره کل دامپزشکی استان اقدام به صدور گواهی بهداشتی صادرات انواع فراورده های خام دامی،فراورده های لبنی و جوجه یکروزه نموده است.

  وی حجم صادرات صورت گرفته در سه ماه اول سال ۹۶در این بخش را بیش از ۲۷ میلیون تن اعلام کرد وفایی افزود:صادرات در زمینه های مختلف تولیدی در صنعت دام و طیور می تواند سهم قابل توجهی در بالا بردن درصد صادرات غیر نفتی در استان گلستان به خود اختصاص دهد که در این بین دامپزشکی استان با نظارت‎های بهداشتی و فراهم نمودن زمینه های لازم از نظر تطابق کیفیت و سلامت محصولات تولیدی با استانداردهای موجود نقش خود را در این بخش از صادرات بخوبی ایفا می نماید.

  وی در پایان گفت:اداره کل دامپزشکی استان گلستان با اعمال نظارت‎ها و پایش‎های مستمر بر فعالیت واحدهای تولیدی و کشتارگاهی که منجر به کاهش تلفات و بیماریهای دام و طیور و همچنین ارتقاء شاخص‎های بهداشتی تولید این صنعت را فراهم آورده است که این مهم نشاندهنده نقش اساسی دامپزشکی استان در افزایش صادرات ،توسعه پایدار و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را نشان می دهد.

   

  کشورهای افغانستان،ترکمنستان،عراق،چین، هنگ کنگ و ویتنام از جمله کشورهایی بوده اند که بالاترین حجم صادرات به آنها صورت گرفته است.