• شماره خبر : 39475۲۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۲۴ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • گلستان : معدوم‌سازی بیش از ۳ تن گوشت مرغ فاسد در مینودشت

  معاون سلامت اداره‌ کل دامپزشکی استان گلستان از معدوم‌سازی بیش از ۳ تن گوشت مرغ فاسد در شهرستان مینودشت خبر داد .

  معاون سلامت اداره‌ کل دامپزشکی استان گلستان از معدوم‌سازی بیش از ۳ تن گوشت مرغ فاسد در شهرستان مینودشت خبر داد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از فارس، «دکتر محمدحسین مسلمی» اظهار کرد: بیش از ۳ تن گوشت مرغ فاسد در شهرستان مینودشت ضبط و معدوم شد.

  وی تصریح کرد: بیش از ۳ تن گوشت مرغ با درجه فساد بالا و تغییرات ظاهری شدید توسط کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی اداره دامپزشکی مینودشت ضبط شد و سریعا نسبت به معدوم‌سازی آن اقدامات لازم صورت گرفت.

  معاون سلامت اداره‌ کل دامپزشکی استان گلستان با بیان اینکه تاکنون آلودگی دامی در مناطق سیل‌زده استان مشاهده نشده است از مردم این منطقه خواست تا از دست زدن به لاشه دام‌های تلف شده پرهیز کنند.

  مسلمی با شاره به اینکه امکان انتقال بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد، افزود: احتمال انتقال بیماری شاربن و کزاز از طریق لاشه حیوانات تلف شده وجود دارد و این توصیه‌ها برای سلامت مردم مورد تاکید است.

  وی با بیان اینکه تیم‌های دامپزشکی در نقاط مختلف سیل‌زده استان حضور دارند، گفت: باید پس از مشاهده لاشه دام در این مناطق سریعا نسبت به دفن بهداشتی آن اقدام شود.

  این مقام مسوول از انجام عملیات نظارت و پایش تیم‌های دامپزشکی در شهرستان‌های آق قلا و گمیشان خبر داد و گفت: تاکنون لاشه ۱۵۰ هزار قطعه طیور و ۲ هزار و ۵۶۶ راس دام در مناطق سیل زده استان به صورت بهداشتی مدفون شد.
  مسلمی با اشاره به مراحل پایانی سالم‌سازی محیط در مناطق سیل‌زده گنبدکاووس ابراز کرد: سالم‌سازی مناطق سیل‌زده آق‌قلا و گمیشان پس از فروکش شدن کامل آبگرفتگی انجام خواهد گرفت