• شماره خبر : 38234۲۸ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۵ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • گیلان: نخستین بیمارستان دامپزشکی ویژه دام‌های کوچک استان در رشت افتتاح شد

  ‌‌با حضور مدیر کل دامپزشکی استان گیلان، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی و معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت و جمعی از مسئولان، بیمارستان دامپزشکی دام کوچک گیلان در شهرستان رشت افتتاح شد.

  با حضور مدیر کل دامپزشکی استان گیلان، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی و معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت و جمعی از مسئولان، بیمارستان دامپزشکی دام کوچک گیلان در شهرستان رشت افتتاح شد.

   مراسم افتتاحیه این بیمارستان در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور دکتر سهراب عاقبتی مدیر کل دامپزشکی استان گیلان، مهندس محمدعلی ویشکایی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رشت، مهندس علیرضا انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رشت و جمعی از مدیران شهرستانی برگزار شد

  این بیمارستان با زیربنایی به مساحت ۳۵۰ متر مربع، شامل بخش های امور درمانی، آزمایشگاه، داروخانه، امکانات تشخیصی سونوگرافی و رادیولوژی، جراحی، بستری عفونی و بستری بیماران غیر عفونی بصورت مجزا و پانسیون می باشد.

  این پروژه با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد ریال تاسیس و تجهیز شده است. این بیمارستان با ظرفیت بستری ۵۰ بیمار و با ۱۵ پرسنل آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان می باشد.

  مدیر کل دامپزشکی استان گیلان در حاشیه مراسم افتتاح این بیمارستان در جمع مسئولین و خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از وظایف دامپزشکی در حوزه مبارزه با بیماریهای واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام است و تعداد ۱۱۰۰ نفر از دانش آموختگان رشته های دامپزشکی با اخذ ۲۴۰ پروانه بهداشتی در حوزه های مختلف بیمارستان، درمانگاه، داروخانه و سایر مراکز بخش غیر دولتی فعالیت می کنند.

  عاقبتی افزود: این بیمارستان نخستین بیمارستان دامپزشکی استان است که برای دام‌های سبک٬ طیور زینتی و حیوانات خانگی احداث شده است.
  همچنین این مجموعه درمانی یکی از مسئولیت های اجتماعی اصلی خود را کاهش آلام حیوانات شهری و ارتقای سلامت و زیبایی شهرمان می داند.


  کلید واژه ها: