- پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران - http://agna.ir -

گیلان: نخستین بیمارستان دامپزشکی ویژه دام‌های کوچک استان در رشت افتتاح شد

با حضور مدیر کل دامپزشکی استان گیلان [1]، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی و معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت و جمعی از مسئولان، بیمارستان دامپزشکی دام کوچک گیلان در شهرستان رشت افتتاح شد.

 مراسم افتتاحیه [1] این بیمارستان در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور دکتر سهراب عاقبتی مدیر کل دامپزشکی استان گیلان، مهندس محمدعلی ویشکایی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رشت، مهندس علیرضا انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رشت و جمعی از مدیران شهرستانی برگزار شد

این بیمارستان با زیربنایی به مساحت ۳۵۰ متر مربع، شامل بخش های امور درمانی، آزمایشگاه، داروخانه، امکانات تشخیصی سونوگرافی و رادیولوژی، جراحی، بستری عفونی و بستری بیماران غیر عفونی بصورت مجزا و پانسیون می باشد.

این پروژه با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد ریال تاسیس و تجهیز شده است. این بیمارستان با ظرفیت بستری ۵۰ بیمار و با ۱۵ پرسنل آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان می باشد.

مدیر کل دامپزشکی استان گیلان در حاشیه مراسم افتتاح این بیمارستان در جمع مسئولین و خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از وظایف دامپزشکی در حوزه مبارزه با بیماریهای واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام است و تعداد ۱۱۰۰ نفر از دانش آموختگان رشته های دامپزشکی با اخذ ۲۴۰ پروانه بهداشتی در حوزه های مختلف بیمارستان، درمانگاه، داروخانه و سایر مراکز بخش غیر دولتی فعالیت می کنند.

عاقبتی افزود: این بیمارستان نخستین بیمارستان دامپزشکی استان است که برای دام‌های سبک٬ طیور زینتی و حیوانات خانگی احداث شده است.
همچنین این مجموعه درمانی یکی از مسئولیت های اجتماعی اصلی خود را کاهش آلام حیوانات شهری و ارتقای سلامت و زیبایی شهرمان می داند.

[2] [3]