• شماره خبر : 46016۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۱۷ دی
 • این صفحه را چاپ کن
 • یکنواختی  گله دام عاملی مهم نزد کشاورزان است

  یکنواختی  گله های دام در حال تبدیل شدن به یک محرک فزاینده مهم برای کشاورزان و بخش پردازش است. با این حال، تاکنون هیچ روش قطعی برای سنجش یا محک زدن این امر وجود نداشته است.

  اخبار بین المللی؛

  یکنواختی  گله دام عاملی مهم نزد کشاورزان است

  یکنواختی  گله های دام در حال تبدیل شدن به یک محرک فزاینده مهم برای کشاورزان و بخش پردازش است. با این حال، تاکنون هیچ روش قطعی برای سنجش یا محک زدن این امر وجود نداشته است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ؛ به نقل از «پولتری ورلد»، با افزایش تقاضای مصرف کنندگان و افزایش فشار بر زنجیره تأمین برای ارائه محصول نهایی ، آنچه در این زمینه مهم است، باید ایجاد روش هایی برای اندازه گیری در این حوزه را  یک قدم جلوتر در نظر بگیریم. همچنین تمرکز اصلی برای پردازنده ها و خرده فروشان به معنای تغییر اهداف برای تولید کنندگان و نحوه تفکر آنها درباره عملکرد تجاری است.

  پیشرفت فناوری

  با پیشرفت در فناوری همچون اینترنت اشیا (IoT)، جمع آوری داده ها در زمان واقعی ، محک زدن عملکرد و یکنواختی گله در چرخه و سایر تولید کنندگان را آسان تر کرده است. این کار را می توان با اطمینان از طریق سخت افزار بی سیم ارزان قیمت انجام داد. به طوری که امکان مشاهده زنجیره تأمین را فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که همکاری بین اعضای صنعت به خوبی صورت گرفته است.

  فناوری و داده ها به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری بر روی هر جنبه از عملکرد طیور(پرندگان) داشته باشند ، زیرا یک تغییر کوچک در هر یک از عوامل محیطی مانند کیفیت خوراک یا درجه حرارت می تواند تأثیر بسزایی در عملکرد و یکنواختی پرندگان داشته باشد. درحالی که فناوری بی سیم می تواند ابزاری مناسب برای بهبود این امر باشد.

  سنسورها

  به عنوان مثال ، آزمایشات با استفاده از یک مجموعه کامل از سنسورهای بی سیم برای اندازه گیری تأثیر تغییر ۲ درجه دما در عملکرد پرندگان می تواند انجام گیرد. به طوری که این امر باعث  اتخاذ تصمیمات مبتنی بر شواهد می شود، چراکه همبستگی بین پارامترهای مختلف محیطی مانند دما ، مصرف خوراک و افزایش وزن قابل تجزیه و تحلیل است.

   داده های زمان واقعی

   از طرفی داده های زمان واقعی موجود می تواند راه حلی برای کل صنعت ارائه دهد  و در عین حال بینش و کنترل بیشتری در مورد عملکرد پرندگان و یکنواختی دام فراهم می شود.

  بنابراین بسیار حیاتی است که ما به این نوع داده ها دسترسی داشته باشیم و بتوانیم از تمام مزایای آن در مزرعه استفاده کنیم.