• شماره خبر : 44018۶ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۶ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • ۱۱۵ هکتار از مزارع میاندورود جو کشت شد

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود از کشت جو در 115 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان خبر داد.

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود:

  ۱۱۵ هکتار از مزارع میاندورود جو کشت شد

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی میاندورود از کشت جو در ۱۱۵ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایران ( اگنا ) ; به نقل از  ایلنا ، سید اسماعیل علوی از شروع کشت جو قصیل در زمین‌های کشاورزی شهرستان میاندورود خبر داد و گفت: در کشت جو به صورت قصیل، وقتی دانه جو از مرحله شیری وارد مرحله خمیری می‌شود، محصول برداشت و به دو صورت تازه‌خوری و یا خرد شده و سیلو شده به مصرف دام می‌رسد که برای دام بسیار خوش‌خوراک است.

  سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود ادامه داد: به منظور توسعه کشت زراعت علوفه، تا کنون ۱۱۵ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به زیر کشت جو رفت.

  این مسوول بیان کرد: یکی از مشکلات عمده دامپروری در اواخر فصل زمستان و اوایل بهار کمبود علوفه و خوراک جهت رفع نیاز نگهداری دامها است که از علوفه سبز جو( قصیل )برای تأمین بخشی از خوراک علوفه ای دام ها استفاده می شود.

  سرپرست مدیریت جهادکشاورزی شهرستان میاندورود با بیان اینکه یکی از غلاتی که اغلب در برنامه غذایی دام و طیور از آن ها استفاده می شود، جو است که علاوه بر هضم سریع و آسانی که در دستگاه گوارشی دام دارد، می تواند خواص بسیاری را به همراه داشته باشند، افزود: ارزش غذایی موجود در دانه های جو، بسیار بالا بوده و پروتئین و نشاسته موجود در آن، می تواند نقش به سزایی در پرورش و همچنین تامین انرژی برای تولید مثل، شیردهی و مراحلی از این قبیل داشته باشند.