• شماره خبر : 34434۳ ۹۷
 • تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۳ تیر
 • این صفحه را چاپ کن
 • ۲۵ درصد میوه‌های تولیدشده در کشور پرت می شود

  عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود که این میزان با توجه به محدودیت آب، تاسف بار است.

  خرابی میوه های تولیدشده در کشور

  عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس:

  ۲۵ درصد میوه‌های تولیدشده در کشور پرت می شود

  عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود که این میزان با توجه به محدودیت آب، تاسف بار است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، علی اکبری درباره ایجاد زیرساخت صنایع تبدیلی در زمینه زعفران، اظهار داشت: در موضوعاتی مانند ایجاد زیرساخت صنایع تبدیلی اصولا دولت نباید ورود پیدا کند، دولت باید بیشتر زمینه را ایجاد کند، مشاوره بدهد و تسهیلات را در اختیار افراد متقاضی قرار دهد.

  عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: اگر مجموعه افراد یا اتحادیه‌هایی که در هر بخش تولیدی هستند بتواند به صورت زنجیره فعالیت داشته باشند مطمئنا منافع برای آنها بیشتر است و به راحتی می‌توانند بازار را مدیریت کنند.

   

  خلاء‌های بسیار زیادی در صنایع تبدیلی وجود دارد

  نماینده مردم شیراز با اشاره به اینکه درباره محصولات کشاورزی مختلف مانند خیار، گوجه و میوه‌ها امکان صنایع تبدیلی وجود دارد؛ اما کماکان فضایی خالی بسیاری در این بخش داریم، ادامه داد: بخش عمده ای از محصول میوه باغات و تولیدی ایران خراب می‌شود و مصرف نمی‌کنیم.

  این نماینده مردم با بیان اینکه اهتمام جدی به خصوص توسط خود تولیدکنندگان وجود دارد تا زنجیره تولید را کامل کنند، تصریح کرد: یکی از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی حمایت از زنجیره‌های تولید است تا بتوانند ارزش افزوده را در داخل کشور ایجاد کنند.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وی با تاکید بر اینکه گزارش شده که بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود که این میزان با توجه به محدودیت آب، تاسف بار است، خاطرنشان کرد: بخشی از خرابی میوه‌ها به کیفیت، عدم دسترسی به بازار، عدم کشش بازار بر می‌گردد.

  او ادامه داد: کشور ما در صادرات نیز محدودیت دارد، زیرا عضو هیچ اتحادیه و یا کنوانسیونی نیستیم، بنابراین اگر بخواهیم صادرات کنیم باید تعرفه بپردازیم، پرداخت تعرفه نیز باعث کاهش قدرت رقابت است.