• شماره خبر : 36333۲۹ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۹ مهر
 • این صفحه را چاپ کن
 • ۹۲ مورد ابتلا به عفونت سالمونلا در اثر مصرف مرغ/ شیوع سالمونلا در ۲۹ ایالت امریکا

  مقامات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها و بهداشت عمومی و نظارتی آمریکا، تحقیقاتی را در زمینه شیوع و ابتلای افراد به عفونت سالمونلا پس از مصرف فراورده های مرغ، آغاز کرده اند.

  عفونت سالمونلا

  مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا اعلام کرد:

  ۹۲ مورد ابتلا به عفونت سالمونلا در اثر مصرف مرغ/ شیوع سالمونلا در ۲۹ ایالت امریکا

  مقامات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها و بهداشت عمومی و نظارتی آمریکا، تحقیقاتی را در زمینه شیوع و ابتلای افراد به عفونت سالمونلا پس از مصرف فراورده های مرغ، آغاز کرده اند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از thepoultrysite، روز چهارشنبه، ۱۷ اکتبر، ۹۲ بیمار از ۲۹ ایالت آمریکا به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که ۲۱ نفر در بیمارستان بستری شدند. با این حال، هنوز گزارشی از مرگ و میر در اثر این عفونت اعلام نشده است.

  بر اساس این گزارش، وزارت کشاورزی و اداره ایمنی و بازرسی مواد غذایی وزارت کشاورزی ایالات متحده (FSIS) در حال بررسی این موضوع هستند.

  شواهد اپیدمیولوژیک و آزمایشگاهی نشان می دهد که انواع مختلفی از محصولات مرغ خام از منابع مختلف آلوده به سالمونلا هستند و باعث شیوع این بیماری شدند.

  سویه ابتلا به سالمونلا در جوجه های زنده و بسیاری از انواع محصولات مرغی یافت می شود که نشان دهنده گستردگی آن در صنعت طیور است.

  بررسی ها همچنین نشان می دهد، سویه منتشرشده سالمونلا نسبت به چند آنتی بیوتیک مورد استفاده برای درمان افراد مبتلا به عفونت شدید، مقاوم است.

  سازمان های مرتبط، اطلاعات به دست آمده را با نمایندگان صنعت طیور به اشتراک گذاشتند و از آنها درخواست کردند تا اقداماتی را برای کاهش شیوع سالمونلا انجام دهند.

  همچنین به مصرف کنندگان توصیه شده است، مرغ خام را به خوبی بپزند تا از مسمومیت های غذایی جلوگیری شود.

  گفتنی است؛ مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا مردم را از مصرف محصولاتی مانند پخته مرغ منع نکرده و مانع فروش این محصولات نیز توسط خرده فروشی ها نشده است.