• شماره خبر : 31488۷ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۳۰ بهمن
 • این صفحه را چاپ کن
 • کره جنوبی اقدامات جدیدی را برای کنترل گسترش آنفلوآنزای پرندگان انجام می دهد

  همزمان با بازی های المپیک زمستانی 2018 در کره جنوبی، دولت اقدامات جدیدی  برای کنترل گسترش آنفلوانزای پرندگان که در نوامبر 2017 به بخش طیور این کشور وارد شد، انجام می دهد.

  کنترل گسترش آنفلوآنزای پرندگان

  محافظت از بازدیدکنندگان بازی های المپیک زمستانی در مقابل آنفلوانزای پرندگان

  کره جنوبی اقدامات جدیدی را برای کنترل گسترش آنفلوآنزای پرندگان انجام می دهد

  همزمان با بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی، دولت اقدامات جدیدی  برای کنترل گسترش آنفلوانزای پرندگان که در نوامبر ۲۰۱۷ به بخش طیور این کشور وارد شد، انجام می دهد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از wattagnet، برای به حداقل رساندن خطر مبتلا شدن بازدیدکنندگان به ویروس H5N6 که برای مرغ و دیگر پرندگان بسیار بیماری زاست، مقامات کره جنوبی اقداماتی انجام داده اند.

  براساس گزارش Yonhap، در بیش از ۵۶۰۰ مزرعه پرورش طیور دوربین نصب می شود تا اقدامات ایمنی زیستی از راه دور کنترل شود و خرده فروشان گوشت باید ثبت نام کنند تا زنجیره تامین گوشت مرغ  بیشتر تحت نظارت قرار گیرد.

  همچنین معامله جوجه و اردک های زنده در بازارهای سنتی تا سال ۲۰۲۲ ممنوع خواهد شد.

  فضای مجاز مرغ های تخمگذار کره جنوبی تا ۵۰ درصد تا ۰٫۰۷۵ متر مربع افزایش می یابد. این قانون جدید از جولای ۲۰۱۸ در مزارع جدید پرورش طیور اعمال می شود و از ۲۰۲۵ در تجهیزات موجود هم اعمال می شود.

  علاوه بر این، یک سیستم ردیابی در پرورش تا فروش مرغ ها، اردک ها و تخم مرغ ها استفاده می شود تا مصرف کنندگان و تنظیم کننده ها تمام اطلاعات مربوط به کل زنجیره تامین را داشته باشند. سیستم یکسانی به ردیابی شیوع بیماری و آلودگی با مواد مضر کمک خواهد کرد. برنامه آزمایشی در ماه نوامبر آغاز خواهد شد و وزارت کشاورزی انتظار اجرای کامل آن تا دسامبر ۲۰۱۹ را دارد.

  مقامات کره جنوبی در محل های المپیک زمستانی ۲۱ مورد نوروویروس را تایید کرده اند. بیماران تحت درمان قرار می گیرند و انتظار می رود که سریع بهبود یابند. شایعترین منبع نوروویروس افراد مبتلا هستند که مستقیم یا غیرمستقیم از طریق لمس کردن محیط را آلوده می کنند. به نظر می رسد مرغ و گوشت زنده منبع مستقیم عفونت نوروویروس  در انسان نباشند.

  منبع: https://www.wattagnet.com