• شماره خبر : 32295۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : سه شنبه, ۷ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • مشتریان جهانی تخم مرغ از اعلامیه سویا حمایت می کنند

  مشتریان جهانی تخم مرغ از ابتکار عملی حمایت می کنند که هدفش حذف سویای تولید شده در آمازون، سرادو و دیگر نواحی حساس محیطی از زنجیره جهانی غذا تا 2020 است.

  اعلامیه سویا

  مشتریان جهانی تخم مرغ از اعلامیه سویا حمایت می کنند

  مشتریان جهانی تخم مرغ از ابتکار عملی حمایت می کنند که هدفش حذف سویای تولید شده در آمازون، سرادو و دیگر نواحی حساس محیطی از زنجیره جهانی غذا تا ۲۰۲۰ است.

   

  ۶۲ خرده فروش و تولیدکننده از این اعلامیه حمیات می کنند

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از poultryworld، شرکت هایی نظیر Ahold Delhaize، Marks and Spencer،  Tesco،  McDonalds،  Unilever and Walmart  جزو ۶۲  خرده فروش و تولیدکننده مواد غذایی جهانی هستند که از اعلامیه سرادو Cerrado Manifesto)  ) حمایت می کنند. این اعلامیه دعوت سهامداران جامعه مدنی از شرکت ها و سرمایه گذاران است.

  این ابتکار عمل همچنین توسط انجمن کالاهای مصرفی (CGF) حمایت می شود. این انجمن نماینده ۸۰۰ مدیرعامل اصلی تجارت جهانی تولید غذا و خرده فروشی آن است.

  ایگناسیو گاویلان، مدیر پایداری محیط زیست در CGF قرار است در کنفرانس تجاری لندن در ماه بعد با نمایندگان کمیسیون تخم مرغ بین المللی گفت و گو کند تا بر اهمیت این موضوع در صنعت جهانی تخم مرغ، تاکید کند.

   

  جنگل زدایی

  جنگل زدایی هنوز هم اتفاق می افتد و در مکان های با سرعت هشدار دهنده پیش می رود. اگرچه منطقه آمازون کمتر تحت تاثیر کشت سویا قرار دارد، اما مناطقی مانند سرادو، گرن چاکو و جنگل آتلانتیک  همچنان در معرض خطر  جنگل زدایی و از بین رفتن پوشش گیاهی بومی قرار دارند.

  شرکت ها با امضای یک بیانیه حمایت (SoS) پاسخ داده اند که آنها را متعهد به کار با سهامداران محلی و بین المللی برای جلوگیری از جنگل زدایی و از بین رفتن پوشش گیاهی بومی در سرادو می کند.

  شرکت هایی که از سویا یا گاو برزیلی در زنجیره تامین خود استفاده می کنند، SoS را با اولویت فوری امضا کرده اند تا یک نقشه راه و برنامه اجرایی برای رسیدن به اهداف خود توسعه دهند.

  منبع: http://www.poultryworld.net/