• شماره خبر : 32390۳۰ ۹۷
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۱۶ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • افزایش تولید طیور در ۳۰ سال اخیر

  گرچه پرورش طیور به صورت قراردادی و افزایش عملکرد شرکت ها با ادغام عمودی، در 3 دهه گذشته منجر به تقویت بخش گوشت طیور امریکا شده اما تاثیر این اقدامات در صنایع پرورشی دیگر، بیشتر بوده است.

  تولید طیور

  وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا خبر داد:

  افزایش تولید طیور در ۳۰ سال اخیر

   

  گرچه پرورش طیور به صورت قراردادی و افزایش عملکرد شرکت ها با ادغام عمودی، در ۳ دهه گذشته منجر به تقویت بخش گوشت طیور امریکا شده اما تاثیر این اقدامات در صنایع پرورشی دیگر، بیشتر بوده است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) از سایت پولتری وورد، آمار و ارقام گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا (USDA )نشان می دهد که میانگین مزرعه پرورش جوجه گوشتی در این کشور از ۳۰۰ هزار پرنده در سال ۱۹۸۷ به ۴۸۰ هزار پرنده در سال ۱۹۹۷ افزایش یافت.

  بر پایه این گزارش، در سال ۲۰۱۲ این رقم به ۶۸۰ هزار پرنده افزایش یافت که نشان دهنده افزایش ۱۲۷ درصدی در طول ۲۵ سال است.

  همچنین در بین سال های ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۲ افزایش ۳۳ درصدی در پرورش بوقلمون ها وجود داشت و رقم میانگین از ۱۲۰هزار به ۱۶۰ هزار افزایش یافت.

   

  تقویت در بخش های لبنی و زراعی برجسته تر است

  به گفته جیمز مک دونالد، رابرت هاپ و دوریس نیوتون، به رغم تقویت در بخش گوشت طیور، تقویت در بخش های لبنی و زراعی برجسته تر است.

  البته این مساله به دلیل تغییرات قابل ملاحظه در سازماندهی و پیشرفت تکنولوژی در بخش تولید گوشت طیور پیش از شروع گزارشات در سال ۱۹۸۷ بود.

  مزارع بسیار بزرگ با سود ناخالص بیش از ۱ میلیون دلار، ۷۶ درصد از محصولات تخصصی، ۷۲ درصد از تولید لبنیات و تنها ۲۷ درصد از تولید طیور و خوک در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص دادند.

  این گزارش می افزاید: حدود ۴۶ درصد از تولید طیور و خوک، تنها ۱۱ درصد از لبنیات و ۱۰ درصد از محصولات تخصصی امریکا در  مزارع کوچک به صورت قراردادی تولید می شوند.

  به طور خلاصه، هر گروه از مزارع با توجه به اندازه، ترکیب متفاوتی دارند.

  مزارع بسیار بزرگ؛ محصولات تخصصی، لبنیات، تولید تخم مرغ و پرورش گاو را به خود اختصاص می دهند و نسبتا زمین کمتری را تصرف می کنند.

  همچنین مزارع کشاورزی تمایل به حدود فروش متوسط رو به بالا دارند و از زمین های زیادی استفاده می کنند.

  بسیاری از پرورش دهندگان طیور و خوک که به صورت قراردادی تولید می کنند، در مزارع نسبتا کوچک تری حضور دارند.

   

  منبع: http://www.poultryworld.net