• شماره خبر : 32546۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۰ فروردین
 • این صفحه را چاپ کن
 • ایجاد امنیت اقتصادی در بی ثباتی اقتصاد جهانی

  با تغییر رویکرد مصرف کنندگان، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا  و کاهش حمایت های مالی، پرورش دهندگان دام و طیور باید آمادگی آینده ای نامطمئن را داشته باشند. اما چگونه می توانند برای شرایطی نامعلوم آماده شوند؟

  ایجاد امنیت اقتصادی

  ایجاد امنیت اقتصادی در بی ثباتی اقتصاد جهانی

  با تغییر رویکرد مصرف کنندگان، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و کاهش حمایت های مالی، پرورش دهندگان دام و طیور باید آمادگی آینده ای نامطمئن را داشته باشند. اما چگونه می توانند برای شرایطی نامعلوم آماده شوند؟

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از thepoultrysite، به گفته نیل کاکس، مدیر خدمات روستایی در شرکت Old Mill، اتخاذ رویکرد تجاری نسبت به مزارع و آگاهی از نیازهای مالی حال و آینده، پیش از مواجه شدن با آنها، راهکار موثری برای مواجهه با آینده ای غیرقابل پیش بینی است.

  کاکس در سمیناری با Savills و Lloyds Bank اظهار داشت: «تمرکز بر کار روزانه مزارع و اجتناب از سوالات چالش برانگیزی که در برنامه آینده وجود دارد، بسیار آسان است، اما نباید از سایر مسائل غافل شوید. باید از آخرین اطلاعات و تحولات آگاهی داشته باشید و بدانید که کسب و کارتان چگونه اداره می شود.»

  پیشنهاد کاکس این است که پرورش دهندگان بر آنچه که  نقطه سربه‌سر ( نقطه‌ سر به سر در اقتصاد و خصوصا در محاسبه‌ هزینه، به نقطه‌ای گفته می‌شود که مجموع هزینه‌ها و درآمد با هم برابر می‌شوند و از آن نقطه به بعد، می‌توان به سوددهی رسید. تا قبل از رسیدن به نقطه‌ سر به سر، سود و زیانی حاصل نشده است و فقط هزینه‌هایی که برای تجارت مورد نظر انجام گرفته‌اند، جبران می‌شوند و سرمایه‌ اولیه برمی‌گردد. به طور خلاصه، تمامی هزینه‌های انجام شده برگشت داده می‌شوند ولی هنوز سود برابر با صفر است.) آنها است و آنچه که از تجارت برای پرداخت بدهی و تامین هزینه های زندگی احتیاج دارند، کار کنند.

  پرورش دهندگان با به کارگیری روش های شناخته شده و پیش بینی های علمی می توانند بودجه لازم و جریان نقدی را پیش بینی کنند. اگر این ارقام، دقیق نبود، در نظر بگیرید چه کارهایی می توانید انجام دهید تا آن را تغییر دهید.

  توجه داشته باشید که در شرایط مناسب Cash Buffer (کش بافر موجب می شود که در مواقع سخت مالی، حاشیه امنیت داشته باشید)  ایجاد کنید تا در رکود اقتصادی به شما کمک کند.

   

  آگاهی از تغییر نیازهای مصرف کنندگان

  آدریان متیوز، مدیر غذا و پرورش در Savills، به نمایندگان گفت که تغییر نیازهای مصرف کننده را بدانند تا  بتوانند فرصت های موجود در بازار را بهتر پیش بینی کنند. تغییراتی که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند، می توانند شامل کاهش مصرف لبنیات و گوشت، تمایل به خرید آنلاین، ارائه پتانسیلی برای فروش مستقیم بیشتر و… شوند.

  در ایالات متحده، Semex پیش بینی می کند که میانگین تعداد گاوهای لبنی در گله ها تا سال ۲۰۲۷ به عدد ۶۰۰  می رسد و ۶۰ تا ۷۵ درصد گاوها در گله هایی با بیش از ۱۰۰۰ عدد پرورش داده خواهند شد.

  متیوز می گوید: «شاهد این روند در ایالات متحده هستیم.» پرورش دهندگان برجسته دام و طیور به استفاده از ربات ها و تجزیه و تحلیل داده ها روی آورده اند تا بهره وری را افزایش دهند، اما از سوی دیگر فرصت های دیگری نیز وجود دارد.»

  وی افزود: «باید چالش ها و فرصت ها را پیش بینی کنید و برای مواجهه با آنها آماده باشید. به عنوان مثال، پنج پرورش دهنده کوچک دام و طیور ممکن است تصمیم بگیرند که یک سرمایه گذاری مشترک راه بیندازند و با قدرت بازاریابی و خرید مرتبط، تجارت بزرگتری ایجاد کنند.»

  او ادامه داد: «آنها به سرمایه دسترسی خواهند داشت، نیروی کار را به اشتراک می گذارند و هرکدام در بخشی از این تجارت مانند مدیریت علوفه یا پرورش گوساله تخصص دارند.»

  منبع: http://www.thepoultrysite.com /