• شماره خبر : 33386۲ ۹۷
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۴ اردیبهشت
 • این صفحه را چاپ کن
 • تاکید معاون اول رییس جمهور بر تامین مایحتاج مردم در ماه رمضان

  معاون اول رییس جمهور از اعضای ستاد تنظیم بازار خواست با برنامه ریزی دقیق، شرایطی فراهم کنند تا مردم در ماه مبارک رمضان دغدغه ای برای تامین مایحتاج خود نداشته باشند.

  امین مایحتاج مردم در ماه رمضان

  در جلسه ستاد تنظیم بازار مطرح شد؛

  تاکید معاون اول رییس جمهور بر تامین مایحتاج مردم در ماه رمضان

  معاون اول رییس جمهور از اعضای ستاد تنظیم بازار خواست با برنامه ریزی دقیق، شرایطی فراهم کنند تا مردم در ماه مبارک رمضان دغدغه ای برای تامین مایحتاج خود نداشته باشند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، جلسه ستاد تنظیم بازار عصر دیروز و در آستانه ماه مبارک رمضان به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

  جهانگیری در این جلسه بر لزوم مدیریت جدی و دقیق عرضه کالاهای مورد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط ویژه ماه مبارک رمضان و برنامه های خاصی که مردم در ماه ضیافت الهی دارند، لازم است اقلام و کالاها با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار عموم باشد.

  معاون اول رییس جمهور از اعضای ستاد تنظیم بازار خواست با برنامه ریزی دقیق، شرایطی فراهم کنند تا مردم در ماه مبارک رمضان نیز دغدغه ای برای تأمین مایحتاج خود نداشته باشند.

  او با بیان اینکه برخورداری از ذخایر مطمئن کالاهای اساسی همواره یکی از اولویت‌های دولت بوده است، از وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان برنامه و بودجه خواست در این خصوص جلسه‌ای برگزار کنند و ضمن بررسی آخرین وضع ذخایر کالاهای اساسی، تدابیر لازم را برای داشتن ذخایر اطمینان‌بخش بیندیشند.

  وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و امور اقتصادی و دارایی، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، رییس اتاق اصناف تهران و رییس سازمان تعزیرات حکومتی در این جلسه حضور داشتند.

   

  برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در ماه مبارک رمضان

  همچنین در این جلسه، دبیر ستاد تنظیم بازار گزارشی از برنامه ریزی‌های انجام شده برای مدیریت بازار و قیمت کالاها در ایام ماه مبارک رمضان ارائه کرد.

  در این نشست نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از برنامه توزیع سبد کالا میان قشرهای کم‌درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی ارائه کرد.

  وی همچنین از اجرای طرح ضیافت رمضان و توزیع کالاهای اساسی با قیمت ۱۵ درصد ارزان تر نسبت به فروشگاه‌های زنجیره ای و برپایی نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در ماه مبارک رمضان خبر داد.