• شماره خبر : 33416۲ ۹۷
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۴ اردیبهشت
 • این صفحه را چاپ کن
 • افزایش هزار تومانی قیمت مرغ در آینده

   عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه در آینده قیمت مرغ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند و این مسئله طبیعی است، گفت: بر اساس تورم به وجود آمده در سال‌های اخیر، افزایش قیمت مرغ به دلیل ایجاد حاشیه سود برای تولیدکنندگان طبیعی است.

  بازار گوشت مرغ

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

  افزایش هزار تومانی قیمت مرغ در آینده

   عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه در آینده قیمت مرغ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند و این مسئله طبیعی است، گفت: بر اساس تورم به وجود آمده در سال‌های اخیر، افزایش قیمت مرغ به دلیل ایجاد حاشیه سود برای تولیدکنندگان طبیعی است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، نظر افضلی درباره افزایش قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ در آینده، اظهار کرد: زمانی‌که قیمت ارز افزایش پیدا کرد، در پی آن قیمت هر کیلو سویا به ۲ هزار ۷۰۰تومان و قیمت هر کیلو ذرت به هزار تومان افزایش یافت.

   

  عدم فروش نهاده‌های دامی توسط واردکنندگان بر اثر افزایش نرخ ارز

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اثر افزایش نرخ ارز نوساناتی در بازار مرغ و تخم مرغ ایجاد شد و واردکنندگان نهاده‌های دامی خود را به‌فروش نمی‌رساندند، گفت: دولت با در اختیار قرار دادن ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای واردکنندگان تمهیدات خاصی را در نظر گرفت که موجب کنترل بازار شد.

   

  واردکنندگان محصولات خریداری شده با ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی را به بازار تزریق کنند

  نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر مرحله گذر را طی می‌کنیم و کشور با شرایط جدید ارزی مواجه شده است، ادامه داد: براساس شرایط جدید ارزی تمهیداتی در نظر گرفته شده است که عملکرد خوبی داشته و امیدواریم مسیر واردات توسط دریافت کنندگان ارز ۴ هزار ۲۰۰تومانی شفاف باشد و به‌صورت نظارت شده محصول خریداری شده را به بازار اصلی تزریق کند.

   

  حاشیه سود مرغداران در نظر گرفته شود

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با وجود این اقدامات قیمت‌ها در آینده جهش ندارند و افزایش قیمت‌ها موردی است، عنوان کرد: بحث اصلی که در زمینه تولید مرغ وجود دارد قیمت پایین این محصول است، با توجه به حجم زیاد تولید در کشور باید حاشیه سودی را نیز برای مرغداران در نظر گرفت زیرا خطرات و تلفات سرمایه آنها را تهدید می‌کند.

   

  افزایش هزار تومانی قیمت مرغ در آینده قابل پیش‌بینی است

  وی با اشاره به اینکه در آینده قیمت مرغ  به میزان هزار تومان افزایش پیدا می‌کند و این مسئله طبیعی است، ادامه داد: بر اساس تورم به وجود آمده در سال‌های اخیر این افزایش قیمت مرغ به دلیل ایجاد حاشیه سود برای تولید کنندگان طبیعی است.

  عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه کشور دچار یک چالش شده است و نباید از این موضوع سوء استفاده شود بلکه باید تلاش کنیم تا با مدیریت مناسب شاهد افزایش قیمت شدید مرغ و تخم مرغ نباشیم، خاطرنشان کرد: اگر مدیریت کافی انجام نگیرد آینده مبهمی در این زمینه پیش رو داریم.