• شماره خبر : 33481۲ ۹۷
 • تاریخ انتشار : پنج شنبه, ۲۷ اردیبهشت
 • این صفحه را چاپ کن
 • اتحادیه اروپا از تعهدات خود در زمینه محیط زیست، عقب مانده است/ لزوم اصلاح بودجه اتحادیه اروپا برای کشاورزی سبز

  کمیسیون اروپا بودجه اختصاصی محیط زیست را تحت سیاست مشترک کشاورزی (CAP) حذف کرده و از تعهدات حود در زمینه کشاورزی سبز و محیط زیست عقب مانده است.

  سیاست کشاورزی اتحادیه اروپا

  اتحادیه اروپا از تعهدات خود در زمینه محیط زیست، عقب مانده است/ لزوم اصلاح بودجه اتحادیه اروپا برای کشاورزی سبز

  کمیسیون اروپا بودجه اختصاصی محیط زیست را تحت سیاست مشترک کشاورزی (CAP) حذف کرده و از تعهدات حود در زمینه کشاورزی سبز و محیط زیست عقب مانده است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، این بودجه بزرگ ترین قسمت بودجه اروپا و شامل۴۰ درصد از هزینه های اتحادیه اروپاست.

  با بودجه جاری (۲۰۱۴-۲۰۲۰)، ۳۰ درصد از پرداخت مستقیم CAP به کشاورزان (که حدودا ۸۰ درصد از بودجه CAP است) مشروط به رعایت حداقل استانداردهای زیست محیطی است.

  برپایه این گزارش، تا کنون این بودجه، بزرگ ترین جریان بودجه اتحادیه اروپا برای حفاظت از محیط زیست بوده که از بودجه اتحادیه اروپا حذف شده است.

  دولت های اروپایی و اتحادیه اروپا نیازمند اصلاح بودجه کشاورزی و محیط زیست

  مارکو کونتی یرو، مدیر سیاست کشاورزی گرین پیس در اتحادیه اروپا، گفت: این مساله که این کمیسیون پولی را برای حفاظت محیط زیست در پرداخت مستقیم اتحادیه اروپا به کشاورزان قرار نداده، به ویژه با توجه به خسارتی که از طریق کشاورزی صنعتی وارد شده، بسیار هولناک است.

  وی افزود: اتحادیه اروپا از اجرای تعهدات خود برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، آلودگی آب و هوا و تخریب محیط زیست عقب مانده است.

  کونتی یرو گفت: دولت های اروپایی و پارلمان اتحادیه اروپا نیاز به اصلاح این بودجه دارند تا اتحادیه اروپا بتواند وعده های خود برای کشاورزی سبز تر و عادلانه تر را پشتیبانی کند.

  به گفته وی، بودجه اتحادیه اروپا که با نام چارچوب مالی چند ساله شناخته می شود، کل بودجه اتحادیه اروپا را برای هفت سال آینده (۲۰۲۱تا۲۰۲۷) مشخص می کند و بودجه را به بخش ها و سیاست های مختلف اختصاص می دهد.

   

  منبع: http://www.thepoultrysite.com/poultrynews/40039/eu-budget-leaves-environment-in-the-cold-says-greenpeace-eu/