• شماره خبر : 33952۳۱ ۹۸
 • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۲۱ خرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • پادتن های آنفلوانزای پرندگان در خون کارگران بخش طیور بیشتر است

  تحقیقات علمی جدید نشان داده است که کارگران بخش طیور چین نسبت به کارگران بخش خوک ها یا عموم مردم که با حیوانات سروکار ندارند، سطوح بالاتری از پادتن های آنفلوانزای پرندگان را در خون خود دارند.

  پادتن آنفلوانزای پرندگان

  بر اساس پژوهش های جدید در چین

  پادتن های آنفلوانزای پرندگان در خون کارگران بخش طیور بیشتر است

  تحقیقات علمی جدید نشان داده است که کارگران بخش طیور چین نسبت به کارگران بخش خوک ها یا عموم مردم که با حیوانات سروکار ندارند، سطوح بالاتری از پادتن های آنفلوانزای پرندگان را در خون خود دارند.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، در یک مطالعه سه ساله که در Emerging Infectious Diseases(بیماری عفونی نوپدید) منتشر شد، محققان چینی، آزمایشات طولی مربوط به سرم شناسی را در گروهی از کارگران بخش طیور و خوک و کل جمعیت انجام دادند تا تنوع مربوط به ویروس شناسی، بروز ماده خاص در سرم خون و شیوع سرمی ویروس آنفلوانزای پرندگان A در بازار طیور زنده در شهر ووشی ( Wuxi ) در استان ژوانگجو( Jiangsu )را ارزیابی کنند.

  بر پایه این گزارش، شیوع سرمی با توجه به گروه و زمان متفاوت و سطوح کلی H5N9، H9N2 و H5N1 به طرز چشمگیری در کارگران بخش طیور بیشتر بود.

  در طول دوره این مطالعه، از ۹۶۴ کارگر بخش طیور، ۹ نفر سویه H7N9، ۱۸ نفر سویه H9N2 و ۱۸ نفر سویه H5N1 داشتند.

  نسبت به سال قبل، محققان شاهد افزایش چشمگیری در شیوع سرمی H5N1 در کارگران بخش طیور بودند اما هیچ کدام از شرکت کنندگان در هیچ کدام از ۳ سال، دارای سویه H5N6 نبودند.

  نسبت به سایر گروه ها، کارگران بخش طیور بیشتر آلوده به H9N2 و H5N1 بودند اما سویه H7N9 در گروه ها یکسان بود.

  این نمونه برداری، طیفی از زیر مجموعه های مختلف را نیز شناسایی کرد.

  به گفته محققان؛ این اطلاعات نشان می دهد که نظارت های شدیدتری بر ویروس آنفلوانزای پرندگان در بازار طیور زنده و بازارهایی با ریسک بالا  دارند، اجتناب ناپذیر است.

  منبع: https://www.poultryworld.net/Health/Articles/2018/6/Avian-flu-antibodies-in-Chinese-poultry-workers-294397E3/