• شماره خبر : 43685۲۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۴ شهریور
 • این صفحه را چاپ کن
 • ارتقای تولیدات دامپروری کرمانشاه به ۶۷۱ هزار تن در برنامه ۳ ساله

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تولیدات دامپروری این استان طی برنامه ۳ ساله به ۶۷۱ هزار تن ارتقا می‌یابد.

  معاون سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه عنوان کرد:

  ارتقای تولیدات دامپروری کرمانشاه به ۶۷۱ هزار تن در برنامه ۳ ساله

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تولیدات دامپروری این استان طی برنامه ۳ ساله به ۶۷۱ هزار تن ارتقا می‌یابد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا )  به نقل از سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، بهرام خانی اظهار داشت: بخش دامپروری استان از سال ۹۶ به بعد با توجه به پتانسیل های موجود در توسعه دامپروری و جذب سرمایه گذاری در این بخش با ایجاد واحدهای دامپروری صنعتی و همچنین ایجاد واحدهای کوچک روستایی و استفاده از تسهیلات بانکی از محل صندوق توسعه و اشتغال پایدار روستایی و عشایری شاهد رونق و تولید پایدار است.

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: بیشترین متقاضیان اخذ مجوز مربوط به احداث واحدهای دامپروری و بیشترین جذب تسهیلات و سرمایه گذاری در بخش دامپروری استان گزارش شده است به گونه ای که در سال ۹۷ با تولیدات دامی بیش از ۴۵۲ هزار تن در کشور از استان های فعال و مطرح در بخش دامپروری کشور بوده ایم.

  این مسئول با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ارائه شده ۳ ساله بخش دامپروری ایجاد اشتغال بیش از ۱۶هزار نفر تدوین شده است، تصریح کرد: با اجرای برنامه ۳ ساله دامپروری در استان، تولیدات این بخش در پایان برنامه یعنی سال ۱۴۰۰ ،به بیش از ۶۷۱ هزار تن خواهد رسید.

  خانی بیان داشت: برای اجرای برنامه ۳ ساله بخش دامپروری، شرایط مناسب اخذ مجوز، استفاده از تسهیلات بانکی، مشاوره فنی و هدایت سرمایه گذاران و فارغ التحصلان در بخش فراهم شده است.

  وی همچنین از تشکیل پرونده تسهیلاتی طرح های بخش دام و طیور و تصویب در میز مشترک از محل کمکهای فنی و اعتباری به مبلغ ۴۸۰ میلیارد ریال که به طور سرمایه ای و سرمایه در گردش بوده است، خبر داد .

  معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه همچنین به طرح های دامپروری شاخص در دست اقدام اشاره کرد و بیان داشت: این طرح ها شامل شروع عملیات اجرایی مجتمع پرورش گوسفند و بز نژادهای پر تولید( سانن و رومن) به ظرفیت ۱۵ هزار راس در شهرستان صحنه و در بخش دینور، بهره برداری از فاز اول، شروع عملیات اجرایی واحد پرورش دام سبک از نژادهای پربازده در ماهیدشت کرمانشاه به ظرفیت ۵ هزار راس، افزایش ظرفیت گاوداری شیری در شهرستان کنگاور به میزان ۳۰۰ راس و شروع عملیات اجرایی واحد مرغ تخمگذاری ۱۲۰هزار قطعه ای در شهرستان اسلام آبادغرب است.

  این مسئول همچنین از ایجاد و بهره برداری از دو مجتمع دامپروری ویژه فارغ التحصیلان در شهرستانهای هرسین و روانسر خبر داد .

  وی در ادامه با اشاره به طرح های راکد در حوزه دامپروری گفت: با توجه به زمینه مناسب برای فعالیت در بخش دامپروری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با برنامه ریزی و برگزاری جلسات منظم با حضور مجریان طرح ها در حال بررسی و رفع مشکلات واحدهایی که به هر دلیل راکد، غیرفعال و یا زیر ظرفیت هستند و بازگشت آنها به چرخه تولید بصورت مستمر است را در دستورکار دارد.

  خانی در پایان خاطرنشان کرد: در توسعه بخش دامپروری آماده پذیرش پیشنهادات، راهکارها و نظرات سازنده تمامی متخصصین و دست اندکاران این حوزه به ویژه دانشجویان و اساتید فرهیخته هستیم.