• شماره خبر : 45988۵ ۹۸
 • تاریخ انتشار : شنبه, ۱۴ دی
 • این صفحه را چاپ کن
 • افزایش بازدهی ریز مغذی های سویا توسط پهپادها

  چهار شرکت فناوری کشاورزی در زمینه اپلیکیشن ها مبتنی بر پهپادها برای افزایش بازدهی ریز مغذی ها ی گیاه سویا با یکدیگر همکاری کرده ا ند.

  بررسی ۴ شرکت فناوری کشاورزی نشان داد؛

   

   افزایش بازدهی ریز مغذی های سویا توسط پهپادها

   

  چهار شرکت فناوری کشاورزی در زمینه اپلیکیشن ها مبتنی بر پهپادها برای افزایش بازدهی ریز مغذی ها ی گیاه سویا با یکدیگر همکاری کرده ا ند.


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ، به نقل از «فیوچر فارمینگ»، چهار شرکت تارانیس ، فیتوبیوتیکس، کانتینیوم اگ  و رانتیزو به تازگی نتایج یک بررسی را در ایالات متحده اعلام کردند  که به موجب آن، استفاده از فن آوری های مبتنی بر هواپیماهای بدون سرنشین را برای تشخیص مسایل میدانی ، ارائه یک راهکار هدفمند و در راستای تأیید کارآیی مؤثر در  یک سیستم پیوسته پیاده سازی کرده اند. 

   

  فناوری AI2

   براین اساس در ۶ قطعه کاشت سویا به اندازه ۵۰ × ۲۵۰ فوت شرکت کانتینیوم اگ در نزدیکی اینس ورث ، آیووا بررسی انجام شد. همچنین شرکت تارانیس با استفاده از فناوری اختصاصی AI2 شرکت ، اسکن مزارع را با وضوح  زیر میلی متر انجام داد و با استفاده از یک سیستم خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی ، وضعیت مواد مغذی گیاه را شناسایی کرد.

  در آن بخش از قطعات که که شرکت تارانیس به عنوان کمبود مواد مغذی معرفی کرد ، شرکت فیتوبیوتیکس یک مداخله  راه حل هدفمند را در آن قسمت ایجاد و موقعیت جغرافیانیی را مشخص و به هواپیمای بدون سرنشین اسپری رانتیزو ارسال کرد. در کل ، ۳ روش عمل مختلف در هر دو طرح آزمایشی استفاده شد. همچنین نوارهایی مجاور بدون در نظر گرقتن این راه حل به عنوان شاهد استفاده شدند.

  این طرح آزمایشی توسط میچل هورا ، رییس ومدیر ارشد اجرایی کانتیوم اگ ، با هدف نشان دادن دقیق یک ریز مغذی برگ توسط یک هواپیمای بدون سرنشین در اواخر فصل محصول زراعی سویا تهیه و آزمایش اثربخشی انجام شد.

   

  به گفته میچل هورا این کارآزمایی میدانی نشان از رابطه کامل بین فناوری و بهداشت خاک دارد. همچنین با استفاده از محصولات برتر و شیوه های مدیریت می توان به کشاورزی پایدار دست یافت.

   

   در این بررسی، از ۶ نوار آزمایشی که در آن کارآزمایی های مزرعه ای انجام شد ، ۲ نوار که محلول آب دریافت کرده اند ، ۰٫۲۵ درصد (v/v) سورفکتانت‌ها (مواد فعال سطحی ) غیر یونی بود و فیتوبیوتیکس با بهره بردن از Folia IQ برای ۳ گالن در هر جریب، افزایش در جذب مس ، و همچنین افزایش عملکرد کلی در هربوشل در هکتار سویا را نشان داد.

  افزایش ۵ درصدی جذب مس

  تجزیه و تحلیل بافت برگ که توسط آزمایشگاه های میدوست انجام شد ، میزان مس قبل از این اقدام در ۸ قسمت در میلیون اندازه گرفته شد  و درحالی که تجزیه و تحلیل پس از انجام این فرایند افزایش ۵۰ درصددر جذب مس با میزان ۱۲ppm را ثبت کرد. عملکرد دانه های سویا در مقایسه با نوارهای مجاور( اقدامی روی ان صورت نگرفته بود) ۲٫۶ درصد افزایش یافته و بازدهی ۱٫۵۱ بوشل در هکتار را به همراه داشت.

   

  افیر اسچلم ، مدیرعامل و بنیانگذار تارانیس گفت: ما از همکاری با چنین نوآوران معتبر در حوزه فاوری کشاورزی و نشان دادن ظرفیت فن آوری های پهپادها برای کمک به کشاورزان  برای به حداکثر رساندن پتانسیل عملکرد در هر مرحله از کشاورزی بهره مند شده ایم. 

  وی افزود: در زمان تغییرات آب و هوایی و تحولات ژئوپلیتیکی ، این کارآزمایی ها نشان می دهد که وقتی فناوری تبدیل به بخشی از فرآیند کشاورزی شود ، می توان به کشاورزی پایدار و حتی شکوفا دست یافت.

   

  کاهش هزینه های ورودی و افزایش بازده 

  مایکل اوت ، مدیر عامل رانتیزو ، توضیح داد: این نتایج واقعاً هیجان انگیز هستند. یکی از ماموریت های اصلی رانتیزو کار بردن دقیق محصولات کشاورزی در جایی است که برای کاهش هزینه های ورودی و افزایش بازده لازم است.  با توجه به اسنکه این داده ها موفقیت امیز بوده و از این رو قصد گسترش ان را دهیم. “

   گرانت هانسن از فیتوبیوتیکس آمریکای شمالی نیز با ابزار رضایت از نتایج ، گفت: ما درباره میزان راهکار کاربردی برای هر گالن در هرجیب ، آگاهی یافتیم. هدف ما برای این آزمایش ارزیابی چگونگی هدف قرار دادن بیشتر گیاه با این راه حل، میزان تأثیر آن بر جذب مواد مغذی و عملکرد بالقوه بود و ما از این نتایج راضی هستیم. “