• شماره خبر : 46507
 • تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
 • پرینت این صفحه
 • خطر مرگ میلیون‌ها مرغ در مرغداری‌های چین در پی اعمال محدودیت‌های حمل‌ونقل و کمبود غذای طیور

  با محدودیت‌های وضع شده برای کنترل ویروس کرونا، دسترسی هزاران مرغداری چین به زنجیره تامین غذا قطع شده و امکان مرگ میلیون‌ها مرغ در روزهای آینده وجود دارد.

  اخبار بین المللی ؛

   

  خطر مرگ میلیون‌ها مرغ در مرغداری‌های چین در پی اعمال محدودیت‌های حمل‌ونقل و کمبود غذای طیور

   

  با محدودیت‌های وضع شده برای کنترل ویروس کرونا، دسترسی هزاران مرغداری چین به زنجیره تامین غذا قطع شده و امکان مرگ میلیون‌ها مرغ در روزهای آینده وجود دارد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا )  به نقل از مهر، با محدودیت‌های وضع شده برای کنترل ویروس کرونا، دسترسی هزاران مرغداری چین به زنجیره تأمین غذا قطع شده و امکان مرگ میلیون‌ها مرغ در روزهای آینده وجود دارد.

  تعطیلی بخش‌های مهمی از استان‌های چین به زنجیره‌های عرضه غذا آسیب زده است و محدودیت‌های حمل‌ونقل باعث شده است غذاهای دامی حیاتی‌ای مانند دانه سویا به موقع به دست مرغداران نرسد.

  با گسترش شیوع ویروس کرونا مقامات چینی بزرگراه‌ها و جاده‌ها را بسته‌اند و حتی خدمات اتوبوس‌های مسیرهای بلند را تعطیل کرده‌اند.

  «دارین فریدریچ»، تحلیل‌گر ارشد کالای آسیایی در اینتل اف‌سی‌استون، می‌گوید: این مشکلی بزرگ در بخش پرورش دام و طیور ایجاد می‌کند. حتی اگر تولیدی‌های محلی دوباره به کار برگردند، به علت مشکلات و محدودیت‌های لجستیکی زمان تحویل کالاهای آنها بسیار طولانی‌تر خواهد شد.

  «چن‌جون پن»، تحلیل‌گر ارشد رابوبانک، می‌گوید: من معتقدم مسأله حمل‌ونقل در بسیاری از مناطق چین به تولید طیور آسیب می‌رساند. انتظار می‌رود نه تنها تولید در سه ماهه اول، بلکه تولید سه ماهه دوم هم تحت این تأثیر منفی قرار بگیرد.