• شماره خبر : 47153
 • تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
 • پرینت این صفحه
 • بی‌تاثیری کرونا ویروس بر محصولات کشاورزی جنوب کرمان

  کرمان یک دکترای تخصصی علوم زیستی کاربردی کشاورزی از بی تاثیری کرونا ویروس بر روی محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان خبر داد.

  کرمان ؛

  بی‌تاثیری کرونا ویروس بر محصولات کشاورزی جنوب کرمان

   

  کرمان یک دکترای تخصصی علوم زیستی کاربردی کشاورزی از بی تاثیری کرونا ویروس بر روی محصولات کشاورزی جنوب استان کرمان خبر داد.

   

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ؛ به نقل از ایسنا؛ دکتر “ذبیح‌الله اعظمی” دکترای تخصصی علوم زیستی کاربردی کشاورزی و مدیریت بیماری‌های گیاهی از دانشگاه گنت بلژیک در گفت‌وگو با خبرنگاری گفتگفت: با توجه به اینکه کرونا ویروس به عنوان یک بیماری با قدرت انتقال بسیار بالا در سطح جهان و کشور ما شیوع پیدا کرده است و جنوب کرمان نیز به عنوان گلخانه طبیعی دستخوش این ویروس قرار خواهد گرفت لذا قادر نیست روی گیاهان استقرار یافته و بیماری ایجاد کند.

  وی بر لزوم رعایت نکات بهداشتی در امر برداشت و بسته بندی محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: در خصوص عوارض و ارتباط بیماری ویروسی کرونا روی محصولات کشاورزی به عنوان یک متخصص کشاورزی – گیاه‌پزشکی (بیماری شناسی گیاهی) اعلام می‌کنم که در علم گیاه‌پزشکی هیچگونه بیماری ویروسی مشترکی بین گیاه و انسان وجود ندارد، پس مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند و به شایعات و مطالب غیر علمی توجه نکنند و تنها نحوه بسته بندی باید مدنظر باشد.

  این عضو هیات علمی دانشگاه جیرفت با این توضیح که در گلخانه‌های تولید محصولات جالیزی منطقه جنوب استان کرمان با توجه به شدت آفتاب، درجه حرارت در طول روز به بیش از ۳۵ و بعضا تا ۵۰ درجه می‌رسد، اظهار کرد: این فرآیند، اثر ضدعفونی کنندگی بالایی دارد و مصرف محصولات کشاورزی جای هیچ نگرانی نیست.

  اعظمی با ابراز خرسندی از عدم شیوع کرونا ویروس در جنوب کرمان خاطر نشان کرد: خوشبختانه تاکنون بیماری کرونا در منطقه جنوب کرمان گزارش نشده بنابراین محصولات کشاورزی تولید شده در این خطه کاملا سالم و عاری از هرگونه آلودگی بخصوص ویروس کروناست.

  این منتخب مردم شهرستان های جیرفت و عنبرآباد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رعایت نکات بهداشتی و توجه به هشدار های وزارت بهداشت را از احاد جامعه خواستار شد.