• شماره خبر : 47193
 • تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۸
 • پرینت این صفحه
 • شترهای استان بوشهر هویت‌دار شدند

   مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بخش عمده شترهای استان بوشهر هویت‌دار شدند.

  مدیر امور دام بوشهر:

  شترهای استان بوشهر هویت‌دار شدند

  مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بخش عمده شترهای استان بوشهر هویت‌دار شدند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ( اگنا ) ؛ به نقل از مهر، محمد صادق یزدان‌شناس ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه و تقویت پرورش دام به‌ویژه پرورش شتر است.

  وی اضافه کرد: بر اساس شیوه نامه خرید، فروش، حمل و نگهداری دام‌های زنده مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که به موجب آن همه دامداران موظفند نسبت به پلاک کوبی و هویت‌گذاری دام‌های خود اقدام کنند.

  مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: هر گونه حمل و جابجایی دام در داخل استان و بین استان با استان‌های همجوار بدون هویت گذاری و اخذ گواهی حمل دامپزشکی ممنوع است.

  وی افزود: شترداران همچون سایر دامداران نسبت به این موضوع اقدام کرده و از ابتدای سال جاری تا کنون ۹۰ درصد شترهای استان، پلاک‌کوبی و هویت دار شده‌اند و مشخصات آنها در سامانه جامع هویت گذاری ثبت شده است.

  مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان داشت: بر اساس سامانه جامع هویت گذاری تاکنون سه هزار و ۶۷۵ نفر شتر در ۱۱۲ گله در سطح استان به ثبت رسیده است.

  وی خاطرنشان کرد: از این تعداد هزار و ۴۱۳ نفر در شهرستان دیر، هزار و ۲۶ نفر در شهرستان دشتی، ۵۴۱ نفر در شهرستان بوشهر، ۴۹۳ نفر در شهرستان دشتستان، ۱۱۲ نفر در شهرستان کنگان، ۴۷ نفر در شهرستان عسلویه و ۴۳ نفر در شهرستان گناوه بوده است.