• شماره خبر : 35148۴ ۹۸
 • تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۸ مرداد
 • این صفحه را چاپ کن
 • APHIS، شرایط جبران خسارت ناشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را اعلام کرد

  APHIS، قانون نهایی جبران خسارت ناشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را که به روز رسانی قانون موقت وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا در فوریه 2016 است، اعلام کرد.

  آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

  APHIS، شرایط جبران خسارت ناشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را اعلام کرد

  APHIS، قانون نهایی جبران خسارت ناشی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را که به روز رسانی قانون موقت وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا در فوریه ۲۰۱۶ است، اعلام کرد.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از wattagnet، براساس اعلام موسسه خدمات بازرسی بهداشت حیوانی و گیاهی (APHIS)، این قانون شامل سه بخش است:

  – خسارت به صورت جداگانه در قالب این قانون به صاحبان صنایع طیور، تخم مرغ و پرورش دهندگان قراردادی آنها پرداخت می شود و کسانی را که به طور غیرمستقیم تحت تاثیر قرار گرفته اند، شامل نمی شود.

  – این قانون همچنین رعایت اصول ایمنی بیولوژیکی در قالب برنامه ملی بهبود طیور (NPIP)، را شامل می شود. این برنامه با هدف کنترل بیماری های طیور شامل ۱۴ بند است که در ماه می ۲۰۱۷ منتشر شد و در حال حاضر روش های ایمنی حداقلی محسوب می شود که تمام پرورش دهندگان ملزم به رعایت آن هستند.

  – همچنین پرورش دهندگان بزرگ، (طیور صنعتی) برنامه های بیولوژیکی بررسی شده و قابل اطمینانی را برای دریافت خسارت های ناشی از آنفلوانزا نیاز دارند.

  براساس اعلام APHIS، در این قانون پرداخت جداگانه غرامت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در راستای قوانین مصوب جبران خسارت آنفلوانزای پرندگان با بیماری زایی کمتر اجرا می شود.

  در قانون نهایی، وزارت کشاورزی آمریکا نگرانی هایی را مطرح کرد که در قانون موقت توسط ذینفعان شکل گرفته بود.

  از این رو، وزارت کشاورزی (USDA) باید برای اطمینان از رعایت اصول بهداشتی مناسب توسط تولیدکنندگان بزرگ، بازرسی هایی را آغاز کند.

  در قانون نهایی، تجهیزاتی که حداقل نیازها را برآورده می کنند نیز باید ایمنی قابل اطمینان داشته باشند. برای واجد شرایط بودن پرداخت خسارت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، باید تمام ۱۴ اصول ایمنی بیولوژیکی مطابق با الزامات NPIP در نظر گرفته شود.

  www.wattagnet.com