پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱
  • صادرات عسل ایرانی به چین از طریق خط مستقیم ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

    تورج صارمی خبر داد؛
    صادرات عسل ایرانی به چین از طریق خط مستقیم

    مجری طرح توسعه زنبورداری کشور گفت: تفاهم نامه برای صادرات عسل به چین به امضا رسیده است و در مرحله اول با تایید پروتکل‌های بهداشتی، ۵۰۰ تا ۲ هزار تن عسل با برند ایرانی به این کشور صادر می‌شود.

چرا واردات برنج ممنوع شد ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
ذخایر کافی کالای اساسی برای تأمین نیاز شب عید و ماه رمضان؛

چرا واردات برنج ممنوع شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه به اندازه کافی ذخایر انواع کالای اساسی در کشور داریم و هیچ نگرانی بابت تأمین این کالاها نداریم، گفت: تولید برنج امسال 500 هزار تن افزایش داشت و 146 درصد هم افزایش واردات نسبت به سال گذشته داشتیم.

۱۶۰۰ نانوایی مشمول مرحله آزمایشی شده‌اند ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
توسعه اجرای فاز دوم طرح هوشمندسازی سهمیه آرد در ماه جاری:

۱۶۰۰ نانوایی مشمول مرحله آزمایشی شده‌اند

مشاور وزیر اقتصاد با بیان اینکه حدود ۱۶۰۰ نانوایی در استان محل اجرای آزمایشی طرح هوشمندسازی سهمیه آرد تحت پوشش قرار گرفته‌اند، گفت: زمان دقیقی برای اجرای طرح در کل کشور مشخص نیست اما طی ماه جاری مرحله جدید در برخی استان‌های منتخب اجرایی خواهد شد.

مذاکره ایران با عراق برای صادرات دام زنده ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
دماوندی نژاد خبر داد؛

مذاکره ایران با عراق برای صادرات دام زنده

معاون امور دام جهاد کشاورزی گفت: در بخش دام سنگین تولید مازاد داریم از این رو در حال مذاکره با عراق برای صادرات بخشی از دام سنگین زنده به این کشور هستیم.

کسب نشان امین الضرب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران توسط رضا سواری ۲۷ دی ۱۴۰۱
کسب نشان امین الضرب؛

کسب نشان امین الضرب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران توسط رضا سواری

کسب نشان امین الضرب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران توسط رضا سواری کسب نشان امین الضرب اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران توسط رضا سواری، بنیانگذار کیوان مرغ بر طلای مهاباد و چهره ماندگار صنعت مرغداری خدمت این کارآفرین ملی استان آذربایجان غربی تبریک و از خداوند متعال برایشان توفیقات روزافزون را […]

سازمان نظام مهندسی استان تهران پیشرو در صدور نخستین  گواهی رتبه بندی واحد های تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی سطح کشور ۲۴ دی ۱۴۰۱
سرپرست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی پایتخت خبر داد:

سازمان نظام مهندسی استان تهران پیشرو در صدور نخستین گواهی رتبه بندی واحد های تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی سطح کشور

به استناد جز ۴ بند (الف) ماده۴ قانون “حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی” مصوب هیئت محترم وزیران به شماره ۸۴۲۹۶/ت۵۷۵۲۶ه مورخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی پایتخت پیشرو در صدور نخستین گواهی رتبه بندی واحد های تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی سطح کشور گردید.
به گزارش روابط عمومی سنم استان، مرتضی کوچک زاده سرپرست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی تهران گفت: در راستای وظیفه ذاتی و حمایت بالقوه سازمان از حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، نخستین گواهی رتبه بندی واحد های تولیدی در پایتخت با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور صادر شد.

درخواست معافیت صادرکنندگان محصولات غذایی و کشاورزی از پیمان سپاری ارزی ۱۴ دی ۱۴۰۱
طی نامه ای به معاون اول رییس جمهور؛

درخواست معافیت صادرکنندگان محصولات غذایی و کشاورزی از پیمان سپاری ارزی

در پی پیگیری‌های رؤسای کمسیون‌های کشاورزی و توسعه صادرات اتاق ایران و اتاق تعاون، محمدجواد عسکری رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست طی نامه ای به محمد مخبر معاون اول رییس جمهور درخواست معافیت صادرکنندگان محصولات کشاورزی، صنایع غذایی و تبدیلی را از پیمان‌سپاری و تعهد ارزی مطرح نمود.

بزرگترین تولید کننده پسته خراسان رضوی امکان صادرات ندارد ۱۴ دی ۱۴۰۱
استان خراسان رضوی؛

بزرگترین تولید کننده پسته خراسان رضوی امکان صادرات ندارد

شماری از کشاورزان، کارشناسان و مسوولان "مه ولات " در جنوب خراسان رضوی می گویند: این شهرستان به عنوان قطب تولید پسته استان؛ به دلیل بی بهره بودن از پایانه گمرکی امکان صادرات محصول خود را ندارد.

رونمایی از سامانه ساتیما (satima.ir) با حضور وزیر جهاد کشاورزی ۱۰ دی ۱۴۰۱
رونمایی از سامانه ساتیما (satima.ir)

رونمایی از سامانه ساتیما (satima.ir) با حضور وزیر جهاد کشاورزی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ در تاریخ ۹/۱۰/۱۴۰۱ از سامانه جامع زنجیره های تولید گوشت مرغ،ساتیما (satima.ir) در حضور وزیر جهاد کشاورزی و دبیر انجمن تولید کنندگان زنجیره ای گوشت مرغ رونمایی شد.

فید اکسپو ۲۰-۲۲ دی ماه برگزار خواهد شد ۰۳ دی ۱۴۰۱
ستاد برگزاری نمایشگاه خبر داد؛

فید اکسپو ۲۰-۲۲ دی ماه برگزار خواهد شد

بزرگترین رویداد صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان کشور موسوم به Iran FeedExpo 2023 در تاریخ ۲۰-۲۲ دی ماه سال‌جاری برگزار می شود .

بانک کشاورزی، خدمت جدید «پیش فروش نهاده ها» را به امکانات بازارگاه نهاده های کشاورزی افزود ۱۹ آذر ۱۴۰۱
روابط عمومی بانک کشاورزی؛

بانک کشاورزی، خدمت جدید «پیش فروش نهاده ها» را به امکانات بازارگاه نهاده های کشاورزی افزود

بانک کشاورزی، خدمت جدید « پیش فروش نهاده های دام و طیور» را به سرویس های متعدد خرید نهاده در سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی افزود.

معافیت صادرات گوشت مرغ از بازگرداندن ارز نیمایی ۱۶ آذر ۱۴۰۱
در جلسه رییس هیئت مدیره انجمن زنجیره ها با وزیر جهاد کشاورزی دکتر ساداتی نژاد؛

معافیت صادرات گوشت مرغ از بازگرداندن ارز نیمایی

برای برون رفت از شرایط نامطلوب صنعت طیور در کشور و استفاده از فرصت های صادراتی، پیشنهاد انجمن شرکت های زنجیره ای گوشت مرغ مبنی بر معافیت صادرات گوشت مرغ از بازگرداندن ارز با نرخ نیمایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت

برگزاری نمایشگاه بین‌ المللی خوراک دام، طیور و آبزیان Iran FeedExpo، در تاریخ ۲۰ الی ۲۲ دی‌ماه سال جاری ۱۵ آذر ۱۴۰۱
ستاد برگزاری Iran FeedExpo خبر داد؛

برگزاری نمایشگاه بین‌ المللی خوراک دام، طیور و آبزیان Iran FeedExpo، در تاریخ ۲۰ الی ۲۲ دی‌ماه سال جاری

ستاد برگزاری نمایشگاه ایران فیداکسپو اعلام کرد هفتمین همایش و نمایشگاه بین المللی ایران فیداکسپو، با شعار «خوراک سالم، غذای سالم، انسان سالم» از ۲۰ الی ۲۲ دی‌ماه سال جاری در محل بوستان گفتگو برگزار می‌گردد.

۱۴ آذر ۱۴۰۱
ساداتی‌نژاد:

یارانه الگوی کشت در بودجه ۱۴۰۲ اختصاص می‌یابد

ساداتی‌نژاد: یارانه الگوی کشت در بودجه ۱۴۰۲ اختصاص می‌یابد وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه برای اجرای الگوی کشت به الزاماتی نیاز داریم تا از کشاورز ایرانی حمایت کنیم گفت: در بودجه ۱۴۰۲ الزامات مربوط به الگوی کشت و به ویژه یارانه آن در نظر گرفته می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ […]

در نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا چه گذشت؟ ۱۱ آبان ۱۴۰۱

در نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا چه گذشت؟

نخستین اجلاس تجارت محصولات کشاورزی و غذا به همت کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و همکاری کمیسیون کشاورزی مجلس، برگزار شد.

آیین رونمایی سند برنامه ملی ۵ ساله صنعت طیور ایران ۰۹ آبان ۱۴۰۱

آیین رونمایی سند برنامه ملی ۵ ساله صنعت طیور ایران

آیین رونمایی سند برنامه ملی ۵ ساله صنعت طیور ایران بنا بر دعوت از مقامات ذیربط دولتی و تشکل های عضو فدراسیون طیور ایران در تاریخ ۸ آبان ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با حضور معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ، مدیران کل از معاونت های امور تولیدات دامی و توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، معاون و مدیر امور تشکل های سازمان تعاون روستایی ، معاون و مدیران کل سازمان دامپزشکی کشور، معاون و مدیریت ذیربط در سازمان بازرسی کل کشور، معاون بازرسی اتاق اصناف ایران رئیس اتاق بازرگانی تهران و نواب رئیس اتاق بازرگانی ایران و معاونین تشکل های اتاق های ایران و تهران ، رئیس و مدیران مرکز مطالعات راهبردی آب و کشاورزی و جمع کثیری از اعضای هیئت مدیره تشکل های عضو فدراسیون طیور ایران برگزار گردید.

بانک‌ها مقابل رونق تولید قرار دارند ۰۸ آبان ۱۴۰۱
یوسفی در دیدار با فاطمی امین وزیر صمت؛

بانک‌ها مقابل رونق تولید قرار دارند

به گزارش روابط عمومی اتاق گرگان، یوسفی در دیدار با فاطمی امین وزیر صمت ضمن تأیید به توجه به مطالبات بخش خصوصی در روابط رفع مشکلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و توسعه صادرات و واردات مواد اولیه اظهار داشت: بانک‌های بخش خصوصی علیرغم جذب منابع در استان‌ها از سیاست‌های پولی بانک مرکزی و همچنین مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در تأمین سرمایه در گردش یا سرمایه‌گذاری‌های ثابت تبعیت نمی‌کنند. متأسفانه منابع جذب‌شده از سرمایه‌های سپرده‌گذاران را به دبیر شورای عالی بانک‌های استان اعلام نمی‌نمایند که بایستی بانک‌های خصوصی به نسبت جذب منابع در استان در تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مشارکت نمایند.

شاهرخ رمضان‌نژاد دبیر قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی شد ۰۲ آبان ۱۴۰۱
با صدور حکمی از سوی وزیر جهاد‌کشاورزی؛

شاهرخ رمضان‌نژاد دبیر قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی شد

با صدور حکمی از سوی وزیر جهاد‌کشاورزی؛ شاهرخ رمضان‌نژاد دبیر قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد کشاورزی شد در حکمی از سوی «سیدجواد ساداتی‌نژاد »، «شاهرخ رمضان‌نژاد» به سمت مشاور وزیر و دبیر قرارگاه امنیت غذایی منصوب شد. در بخشی از این حکم آمده است‎؛ امید دارد با همکاری و هماهنگی سایر معاونین وزیر، روسای سازمان‌های […]

مشکل نهاده‌های دامی از طریق ۴۴ کشتی به زودی برطرف می‌شود ۳۰ مهر ۱۴۰۱
نماینده مجلس:

مشکل نهاده‌های دامی از طریق ۴۴ کشتی به زودی برطرف می‌شود

 رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز بهره‌برداران با ورود محموله هایی از طریق ۴۴ کشتی به زودی برطرف می‌شود.