سازمان میادین میوه و تره بار در تصمیمش تجدیدنظر کند
سازمان میادین میوه و تره بار در تصمیمش تجدیدنظر کند

غرفه داران سامانه مرغ بهمن در اعتراض به تعطیل سالن خرده فروشی؛ سازمان میادین میوه و تره بار در تصمیمش تجدیدنظر کند   غرفه داران سامانه مرغ میدان بهمن با صدور طوماری در اعتراض به تعطیلی سالن خرده فروشی این سامانه، از رییس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، خواستار تجدید نظر در […]

غرفه داران سامانه مرغ بهمن در اعتراض به تعطیل سالن خرده فروشی؛

سازمان میادین میوه و تره بار در تصمیمش تجدیدنظر کند

 

غرفه داران سامانه مرغ میدان بهمن با صدور طوماری در اعتراض به تعطیلی سالن خرده فروشی این سامانه، از رییس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، خواستار تجدید نظر در تصمیم اخیر وی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، در این بیانیه اعتراضی که صبح روز پنج شنبه، ۲۰ ابان ماه، صادر شد، غرفه داران سامانه مرغ میدان بهمن از رییس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، خواستند در تصمیم اخیر آن سازمان برای جمع آوری و تعطیلی سالن خرده فروشی سامانه مرغ تجدید نظر کند.

۲۰۱۳۳_۵۳۶

امضا کنندگان این بیانیه اعتراضی با اشاره به این که سالن خرده فروشی سامانه مرغ بهمن، ویترین و نماد رساندن مستقیم این کالای استراتژیک به دست شهروندان است؛ تصمیم سازمان میادین میوه و تره بار را موجب تعطیلی کسب و کار آنها و خانه نشینی شان پس از سال ها فعالیت در این پیشه برشمرده اند و نوشته اند: با اجرای این طرح، نقش و جایگاه سامانه مرغ بهمن که در طول سال و به ویژه در ایام خاص مانند اعیاد، ماه رمضان و ایام عزاداری امام حسین (ع) نقش کلیدی و استراتژیک ایفا می کند، زیر سوال رفته است.

معترضان و نویسندگان این بیانیه در ادامه این امر را موجب بروز آنچه که امضا کنندگان نامه، “بحران” مدعی شده اند، دانسته اند. همچنین امضا کنندگان این نامه در ادامه با اشاره به این که اقدام سازمان میادین میوه و تره بار، موجب از رونق افتادن سالن شماره ۲ سامانه مرغ بهمن و وارد آمدن ضربه ای شدید به عمده فروشان این سالن نیز خواهد شد، این اتفاق را حاصل ورود چند شرکت که به باور امضا کنندگان تاکنون هیچ نقشی در زمینه امر خرده فروشی مرغ نداشته اند، دانسته اند.

بر پایه این گزارش، بیانیه می افزاید: قصد آن ها تنها سودجویی و منفعت طلبی از طریق موقعیتی است که سازمان میادین میوه و تره بار در مزایده واگذاری غرفه ها در اختیارشان قرار داده است. اقدامی که به ادعای امضاکنندگان این نامه، باعث شده تا برندگان مزایده نیز، این غرفه ها را با نرخ بالاتر به دیگران واگذار کنند.