• شماره خبر : 21494
 • تاریخ انتشار : 23 بهمن 1395
 • پرینت این صفحه
 • طرح جدید بیمه مرغداران با پرداخت ۸۵ تا ۹۰ درصد خسارت

  مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن پیرامون طرح جدید بیمه طیور تخم گذار گفت: به دلیل اینکه طرح بیمه قبلی به نفع مرغداران نبود، طرح جدید به پیشنهاد مرغداران و پرداخت ۸۵ تا ۹۰ درصد خسارت ارایه شده است.

  مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن خبر داد:

  طرح جدید بیمه مرغداران با پرداخت ۸۵ تا ۹۰ درصد خسارت

  مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن پیرامون طرح جدید بیمه طیور تخم گذار گفت: به دلیل اینکه طرح بیمه قبلی به نفع مرغداران نبود، طرح جدید به پیشنهاد مرغداران و پرداخت ۸۵ تا ۹۰ درصد خسارت ارایه شده است.

   

  رضا ترکاشوند در گفت و گو با  پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) از طرح جدید بیمه برای مرغداران خبر داد و افزود: این طرح بسیار گسترده و کارشناسانه بوده و با هدف بهبود  بیمه مرغ تخم گذار ارائه شده است. طرح بیمه قبلی آنطور که باید و شاید برای مرغداران مفید نبود.

  وی ادامه داد: بر همین اساس پیشنهاد جدیدی با کمک خود مرغداران به صورت گزینه عمومی بیمه تکمیلی ارائه شده تا کمک بیشتری از طریق بیمه به این صنعت انجام شود.

   

  ترکاشوند اظهار کرد: در طرح جدید بیمه مرغ های تخم گذار، حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد خسارت به عنوان غرامت به مرغدار پرداخت می‌شود، این در حالی است که در تعرفه‌های قبل حدود ۶۵ درصد در نظر گرفته شده بود. البته طرح جدید هنوز ابلاغ نشده است.

   

  وی در خصوص زمان ابلاغ تعرفه جدید بیمه گفت: باید صورت جلسه آن نهایی شده و دستورالعمل آن تهیه شود که مراحل اداری بیمه است و در اختیار ما نیست بر این اساس اطلاعی از تغییر تعرفه بیمه ندارم.

   

  مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن اظهار کرد: تغییرات جدید در تعرفه بیمه قطعا به نفع مرغدار است و پیشنهاد خود مرغداران بوده که اجرایی شده است. این بیمه مختص مرغ های تخم گذار است که با کمک و همفکری کارشناسان بیمه در حوزه مرغداری ها تدوین شده است.

   

  گفتنی است؛ محمد ابارشی، رییس اداره کل بیمه دام، طیور و آبزیان در هفته اول بهمن ماه امسال در گفت و گو با  پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) اعلام کرد ه بود؛ ظرف مدت یک هفته طرح جدید بیمه ابلاغ خواهد شد.

  وی در اظهار نظر تازه اش گفت: این طرح در دست بررسی بوده و روند اداری خود را طی می کند اما بسیار سریعتر از سایر موارد بررسی و ابلاغ خواهد شد.

  ابارشی اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان سال ۹۵ طرح جدید بیمه مرغداران تصویبو ابلاغ شود.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of