افزایش کیفیت تغذیه و سلامت مردم با تقویت صنعت پرورش مرغ/ رشد ۱۴۳ درصدی در تولید تخم مرغ
افزایش کیفیت تغذیه و سلامت مردم با تقویت صنعت پرورش مرغ/ رشد ۱۴۳ درصدی در تولید تخم مرغ

وزیر کشاورزی جمهوری رواندا خبر داد: افزایش کیفیت تغذیه و سلامت مردم با تقویت صنعت پرورش مرغ/ رشد ۱۴۳ درصدی در تولید تخم مرغ وزیر کشاورزی و منابع حیوانی رواندا (کشوری در مرکز افریقا)، از تقویت بخش مرغداری این کشور برای افزایش کیفیت تغذیه و سلامت مردم خبر  داد و گفت: قصد داریم با افزایش […]

وزیر کشاورزی جمهوری رواندا خبر داد:

افزایش کیفیت تغذیه و سلامت مردم با تقویت صنعت پرورش مرغ/ رشد ۱۴۳ درصدی در تولید تخم مرغ

وزیر کشاورزی و منابع حیوانی رواندا (کشوری در مرکز افریقا)، از تقویت بخش مرغداری این کشور برای افزایش کیفیت تغذیه و سلامت مردم خبر  داد و گفت: قصد داریم با افزایش ۴ میلیون قطعه جوجه، تولید تخم مرغ را ۱۴۳ درصد افزایش دهیم.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) از سایت خبری  AllAfrica، جراردین موکشیمانا در نشست اخیر مقامات دولتی و شرکای توسعه  رواندا گفت: با افزودن جوجه های بیشتر، اقتصاد صنعت پرورش نیز تقویت می شود و پروتئین بیشتر و تغذیه بهتری در دسترس مردم قرار می گیرد.

وی ادامه داد: دولت رواندا قصد دارد تولید تخم مرغ را  با اضافه کردن ۴ میلیون جوجه  در کشور، به میزان۱۴۳ درصد افزایش دهد.

همچنین در اوایل سال جاری(۲۰۱۷) در نمایشگاه طیور افریقا، جین کلاود کاییسینگا، دبیر دائمی وزارت کشاورزی و منابع حیوانی رواندا که درباره توانایی بخش طیور این کشور سخن می گفت، اظهار کرد: صنعت طیور باید از  موقعیت جغرافیایی و شرایط اقتصادی مطلوب کشور بهره مند شود.

بر اساس گفته های کاییسینگا، رواندا با داشتن گله های بین ۲۰ تا ۴۰ هزار پرنده بیست و هفتمین تولیدکننده بزرگ تخم مرغ جهان است. همچنین بخش صنعت مرغ گوشتی آن نیز کشتارگاه های خصوصی بزرگ و مدرنی در اختیار دارد.

با توجه به اینکه صنایع طیور در سال های اخیر در رواندا رشد کرده است، کاییسینگا می گوید: هنوز نیاز بیشتری برای سرمایه گذاری در این بخش وجود دارد.

گفتنی است؛ بر اساس آمار وزارتخانه، رواندا در سال ۲۰۱۰، بیش از ۸۰ میلیون عدد تخم مرغ تولید کرد و این تعداد در سال ۲۰۱۶ با رشد دو برابری به حدود ۱۵۷٫۷ میلیون افزایش یافت.