• شماره خبر : 31167
 • تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396
 • پرینت این صفحه
 • نگاهی به بازار خوراک حیوانات ایالات متحده

  بر اساس داده های موسسه آموزش و پژوهش خوراک (IFEEDER) در سال 2016، صنعت تولید خوراک حیوانات ایالات متحده 297.1 میلیارد دلار فروش داشته و بیش از 944 هزار شغل ایجاد کرده است.

  نگاهی به بازار خوراک حیوانات ایالات متحده

  نگاهی به بازار خوراک حیوانات ایالات متحده

  بر اساس داده های موسسه آموزش و پژوهش خوراک (IFEEDER) در سال ۲۰۱۶، صنعت تولید خوراک حیوانات ایالات متحده ۲۹۷٫۱ میلیارد دلار فروش داشته و بیش از ۹۴۴ هزار شغل ایجاد کرده است.

  به گزارش بخش بین المللی پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) به نقل از allaboutfeed، درآمد کسب شده از میزان فروش خوراک حیوانات شامل ۱۰۲ میلیارد دلار کمک های ارزش افزوده و بیش از ۲۲٫۵ میلیارد دلار مالیات های محلی، دولتی و ملی است. این نتیجه بر اساس ۲ پروژه  تحقیقاتی سالانه نوین به دست آمده که میزان سهم صنعت در اقتصاد ملی، ایالتی و محلی را تعیین می کند. همچنین تجزیه و تحلیل جامعی از مواد تشکیل دهنده مورد استفاده در رژیم های  دام، طیور و آبزیان را فراهم می آورد.

  در اوایل سال ۲۰۱۷ موسسه IFEEDER برای انجام اولین تجزیه و تحلیل اقتصادی از صنعت تولید خوراک دام و حیوان خانگی، شرکت راه حل های نوآورانه تصمیم (DIS) را که در زمینه تحقیق و آنالیز اقتصادی فعالیت دارد، به کار گرفت.

   

  مجموع خوراک مصرف شده

  این مطالعه همچنین به اندازه گیری میزان خوراک مصرف شده توسط ۹ گونه دام، طیور و آبزیان در مراحل مختلف زندگی آنها پرداخته است. براساس یافته های DIS در سال ۲۰۱۶، حدود ۲۳۶٫۳ میلیون تن خوراک دام به ۹ گونه حیوانی داده شده که از این میزان ۷۴٫۷ میلیون تن خوراک گاوها، ۵۶٫۳ میلیون تن جوجه های گوشتی و ۴۶٫۳ میلیون تن خوراک خوک ها به عنوان سه مصرف کننده اصلی حیوانی بوده است. تمرکز خوراک حیوانات و همچنین تولید مواد اولیه خوراک ضروری، در مناطق میانه غرب، جنوب و شرق ایالات متحده است. آیووا، تگزاس، نبراسکا، کارولینای شمالی و مینه سوتا در مصرف مقدار زیادی از خوراک حیوانات  با ۲۱٫۱ میلیون تن، ۱۷٫۳ میلیون تن، ۱۵٫۴ میلیون تن، ۱۲٫۶ میلیون تن و ۱۱٫۳ میلیون تن به ترتیب در بالای لیست قرار دارند.

   

  DDGS  ۷۰درصد را تشکیل می دهد

  ذرت، فراوان ترین محصول تولید شده در ایالات متحده، تقریبا بیش از نیمی از کل خوراک حیوانی مصرف شده را تشکیل می دهد، اما با ترکیب آن با کنجاله سویا و پس‌مانده خشک تقطیر الکلی غلات با مواد محلول (DDGs)، بیش از ۷۵درصد از مجموع خوراک حیوانی در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده است. DIS همچنین گزارشی درباره تعدادی از مواد دیگر در رژیم های حیوانی علاوه بر کالاهای بالا، ارائه داده است. به عنوان مثال، حداقل ۱ درصد از کل وزن خوراک دام و طیور در سال ۲۰۱۶ از  پس مانده خیس تقطیر الکلی غلات، کنجاله نانی، خوراک گلوتن ذرت، کنجاله دانه پنبه، کنجاله گندم، سورگوم غلات، پوسته سویا و جو دوسر به دست آمده است.

   

  فرصت هایی برای آینده

  چندین فرصت برای رشد و سازگاری صنعت در آینده  از جمله تغییر در تولید و فرآوری دام و طیور به علت شرایط محیطی (مثلا خشکسالی) و نیروهای نظارتی وجود دارد. فرصت های دیگری برای گسترش شامل انشعاب به بازارهای جدید، از قبیل ادامه توسعه آبزی پروری است که منجر به مصرف بیشتر خوراک حیوانی می شود. نوآوری های اخیر در فرآیندهای تولید آبزیان، ضمانتی برای استفاده از آن در شکل ها و کاربردهای متنوع در آینده است. همچنین، تقاضای مصرف کنندگان برای تولید مواد غذایی ارگانیک احتمالا در آینده افزایش خواهد یافت.  این امر نه تنها برای تمایز بیشتر تولید گوشت و مرغ، بلکه برای حفظ هویت زنجیره تأمین (یعنی شناسایی و جداسازی ویژگی های خاص مانند محصولات ارگانیک در سراسر زنجیره تامین) برای مواد اولیه خوراک و محصولات گوشت و مرغ مورد استفاده قرار می گیرد.

  منبع: http://www.allaboutfeed.net/

   


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of