• شماره خبر : 55192
 • تاریخ انتشار : 27 شهریور 1399
 • پرینت این صفحه
 • راه اندازی آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی در دو استان اردبیل و لرستان

  سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پس از طراحی و رونمایی شبکه اجتماعی کشاورزی ایران (تاک)، از سامانه تلفن گویای کشاورزی رونمایی کرد.

  اجرای آزمایشی سامانه ( کال سنتر کشاورزی)؛

  راه اندازی آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی در دو استان اردبیل و لرستان

  سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی پس از طراحی و رونمایی شبکه اجتماعی کشاورزی ایران (تاک)، از سامانه تلفن گویای کشاورزی رونمایی کرد.

  روز چهارشنبه در جلسه مجازی با حضور معاون محترم آموزش و ترویج سازمان، جناب آقای دکتر مویدی؛ ریاست مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی، جناب آقای دکتر فرازمند)؛ مدیران و کارشناسان موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، سازمان های جهاد کشاورزی و مراکز تحقیقات و آموزش دو استان اردبیل و لرستان؛ اجرای آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی (کال سنتر کشاورزی) آغاز شد.

  لذا از امروز تمام بهره برداران حوزه کشاورزی در این دو استان، می توانند جهت مشاوره تلفنی درخصوص مسائل فنی کشاورزی از طریق شماره سراسری ۰۹۶۸۰۰، با استفاده از خط تلفن ثابت و یا تلفن همراه، با متخصصین استان خود تماس حاصل نمایند. در این سامانه تعداد ۳۹ محقق معین در هر استان در قالب ۱۳ گروه تماس (RING GROUP) تعریف شده است که کشاورزان از طریق منوهای خودکار سامانه به کارشناس پهنه خود و یا محققین معین براساس سه گروه اصلی زراعت (زیرگروه های بذر و رقم؛ گیاهپزشکی؛ تغذیه؛ آبیاری و آب و خاک)، باغبانی (زیرگروه های بذر و رقم؛ گیاهپزشکی؛ تغذیه؛ آبیاری و آب و خاک) و دام و طیور و آبزیان (زیرگروه های دام سنگین، دام سبک، طیور، آبزیان، زنبورعسل و کرم ابریشم) به متخصصین موردنظر متصل می شوند.

  ضمنا در ساعات خارج اداری و روزهای تعطیل، پیام کشاورز ضبط شده و متخصصین استانی می توانند از طریق سامانه تلفن گویا، به پیام های ضبط شده دسترسی داشته باشند.

  از دیگر ویژگی های این سامانه، تعریف گویش و زبان محلی برای هر استان می باشد. انشاءاله پس از اجرای آزمایشی، بتدریج سایر استان های کشور نیز به سامانه متصل خواهند شد.

  شایان ذکر است تمام مراحل طراحی و اجراء این سامانه بعنوان دستاورد ستاد هوشمندسازی کشاورزی، در مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به انجام رسیده است.

  شایان ذکر است در مرحله بعدی، به زودی امکان ارتباط با متخصصین کشاورزی علاوه بر تماس مستقیم تلفنی، از طریق اپلیکیشن تاک و ارتباط برقراری چت (متنی، صوتی و تصویری، ارسال بسته صوتی و تصویری) برقرار خواهد شد تا امکان ارتباط بهره برداران بخش کشاورزی با متخصصین، به شیوه های مختلف برقرار شود.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of