• شماره خبر : 63052
 • تاریخ انتشار : 28 فروردین 1400
 • پرینت این صفحه
 • افزایش واردات سویا و غلات چین در سه ماه اول ۲۰۲۱

  داده های اداره کل گمرک چین نشان داد که واردات سویا ، ذرت و گندم چین در سه ماهه اول سال 2021 به دلیل تقاضای زیاد صنعت دام افزایش یافته است.

  واردات سویا چین

  داده های اداره کل گمرک چین نشان داد که واردات سویا ، ذرت و گندم چین در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ به دلیل تقاضای زیاد صنعت دام افزایش یافته است.

  به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی  و صنایع غذایی ایران (اگنا) به نقل از رویترز؛ داده ها نشان داد که چین در مارس ۲۰۲۱ میلادی ۷٫۷۷ میلیون تن سویا وارد کرده است که این رقم ۸۲ درصد بیشتر از ماه مارس ۲۰۲۰ است، زیرا محموله های سویای برزیل با تأخیر از گمرکات ترخیص شدند.

  بر اساس داده ها ، واردات ذرت و گندم در سه ماهه اول نیز به دلیل افزایش قیمت داخلی ذرت در چین افزایش یافته است.

  زی هویلان ، تحلیلگر مشاور کشاورزی Cofeed ، به رویترز گفت که واردات سویا در دو ماه اول سال جاری به دلیل تاخیر در حمل بار، کمتر از انتظارات بازار است. زی گفت بیش از ۵ میلیون تن دانه سویا از ایالات متحده در ژانویه بارگیری شده است ، که فقط در ماه مارس وارد چین شده است.

  داده های گمرک چین ارقام واردات ذرت و گندم در ماه مارس را نشان نمی دهد ، اما نشاندهنده آن است که چین در سه ماهه نخست سال جاری ۶٫۷۲۷ میلیون تن ذرت و ۲٫۹۲۵ میلیون تن گندم وارد کرده است. این داده ها معمولاً در نیمه آخر ماه منتشر می شود. واردات ذرت چین در سال جاری پنج برابر بیشتر از سال گذشته بوده در حالی که واردات گندم بیش از دو برابر شده است.

  بر اساس داده های گمرک ، واردات سویا چین بین ژانویه تا مارس ۲۰۲۱ به ۲۱٫۱۸ میلیون تن رسیده است که ۱۹ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

  کارخانجات روغن کشی سویا در چین به دلیل حاشیه خوب در بازار خود، خرید دانه های روغنی را افزایش دادند زیرا تقاضای بازار بدلیل بازیابی صنعت خوراک خوک افزایش یافته است.

  موجودی ملی کنجاله سویا در هفته چین در ۱۳ آوریل ۷۹۷٫۹۰۰ تن بود که این میزان در پایان ژانویه سال جاری ۴۷۷٫۰۰۰ تن گزارش شده بود. بر اساس این گزارش ذخایر سویای چین به ۴٫۴ میلیون تن کاهش یافته است.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of