دستاورد مهم سازمان دامپزشکی کشور در رفع ممنوعیت صادرات مرغ به عراق
دستاورد مهم سازمان دامپزشکی کشور در رفع ممنوعیت صادرات مرغ به عراق
رئیس سازمان دامپزشکی کشور در برنامه "صف اول" شبکه خبر مهمترین دستاوردهای سازمان دامپزشکی را بیان کرد.

آقامیری:

دستاورد مهم سازمان دامپزشکی کشور در رفع ممنوعیت صادرات مرغ به عراق

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در برنامه “صف اول” شبکه خبر مهمترین دستاوردهای سازمان دامپزشکی را بیان کرد.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایانا، سید محمد آقامیری معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در برنامه “صف اول” شبکه خبر از مهمترین دستاورد سازمان دامپزشکی رونمایی کرد.

 

آقامیری با بیان اینکه نظارت دامپزشکی در کشور در سطح مطلوبی قرار دارد، از رفع ممنوعیت صادرات محصولات مرغداری‌ها به عراق خبر داد و گفت: بعد از ۶ سال که صادرات مرغ، پر مرغ، تخم مرغ، جوجه یک روزه و تخم مرغ نطفه دار به کشور عراق ممنوع بود، خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام دادیم صادرات همه محصولات مرغداری به عراق آزاد شده است.

 

وی دلیل رفع ممنوعیت را سلامت فضای تولید طیور کشور خواند و گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته همکارانم، کشور ما سبزِ سبز است.

 

آقامیری با اشاره به مهار موفقیت آمیز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور، گفت: دنبال این هستیم که ۵ بیماری را کلاً ریشه کن کنیم و این امر کمک همه دستگاه‌ها را می‌طلبد.

 

همچنین رئیس سازمان دامپزشکی کشور در بخش دیگری از برنامه با اشاره به شیوع بیماری تب کریمه کنگو یا CCHF در ماه‌های اخیر، اظهار داشت: برای مقابله با این بیماری یک ستاد مرکزی تشکیل دادیم و خوشبختانه شیب افزایش مبتلایان بسیار کند شده است.

 

وی درباره جدیدترین آمار مبتلایان به تب کریمه کنگو گفت: حدود ۶۰ نفر مبتلا به این بیماری داریم و متأسفانه ۵ نفر فوت کردند.