افزایش بی‌سابقه میزان جوجه‌ریزی در تیر و مرداد سال جاری - پايگاه اطلاع رساني كشاورزي و صنایع غذایی ايران | پايگاه اطلاع رساني كشاورزي و صنایع غذایی ايران

افزایش جوجه ریزی در مرداد ماه ؛

افزایش بی‌سابقه میزان جوجه‌ریزی در تیر و مرداد سال جاری

وزیر جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای جوجه‌ریزی نزدیک به ۱۳۲ میلیون قطعه در مرداد ماه همچون ماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: این میزان جوجه‌ریزی در ۱۲ ماه گذشته بی‌سابقه است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در خصوص آخرین وضعیت تولید مرغ در کشور گفت: در تیر ماه امسال ۱۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار جوجه‌ریزی صورت گرفته است و در مرداد ماه هم برنامه‌ریزی به همین منوال است.

 

وی این میزان جوجه‌ریزی را در ۱۲ ماه گذشته بی‌سابقه خواند و افزود: دغدغه وزارت جهاد کشاورزی تامین به موقع نهاده‌ها و بالا بردن سقف جوجه‌ریزی است.

 

وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت از تولید داخلی تاکید کرد و گفت: امکان تامین نیاز به گوشت مرغ و گوشت قرمز برای جمعیت ۸۶ میلیونی از بیرون وجود ندارد، در این راستا وزارت جهاد کشاورزی اساس کار خود را بر تولید داخل گذاشته است و از تولید کننده داخلی حمایت می‌کند.

 

وی در خصوص آرد نیز گفت: برای تامین آرد نگرانی در کشور وجود ندارد.

تاریخ انتشار :

۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۷

بازدید :

6982 بازدید

ارسال توسط :

[ ]

تعداد دیدگاه :

بدون دیدگاه

لینک کوتاه :

https://agna.ir/?p=83306

به اشتراک بگذارید :