• شماره خبر : 15434
 • تاریخ انتشار : 27 دی 1394
 • پرینت این صفحه
 • افزایش ذخایر سویا و ذرت در ایالات متحده نسبت به سال قبل باتوجه به کاهش تقاضا

  آخرین گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده که در روز 12 ژانویه منتشر شد آخرین گزارش در مورد رقم تولیدی محصولات در این کشور در سال 2015 بود. رقم تخمینی قبلی برای ذرت و سویا بالاتر از رقم واقعی عنوان شده بود.

  آخرین گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده که در روز ۱۲ ژانویه منتشر شد آخرین گزارش در مورد رقم تولیدی محصولات در این کشور در سال ۲۰۱۵ بود. رقم تخمینی قبلی برای ذرت و سویا بالاتر از رقم واقعی عنوان شده بود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، در این گزارش متوسط بازده تولید سویا در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ در حدود ۳٫۲۳ تن در هر هکتار عنوان شده است بنابراین باتوجه به موارد فوق می توان گفت ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ توانسته بود ۱۰۷ میلیون تن سویا تولید کند (در مقابل رقم تخمینی ۱۰۸٫۴ میلیون تنی در ماه نوامبر).

  بازده تولید ذرت نیز در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ در حدود ۰٫۲ تن در هر هکتار نسبت به سال ۲۰۱۴ کاهش داشته است و بنابراین می توان گفت که رقم تولید نهایی نسبت به یک سال قبل ۱۵٫۶ میلیون تن کاهش داشته است.

  در ماه های سپتامبر تا نوامبر ۲۰۱۵ به خاطر کاهش تقاضای ذرت در ایالات متحده منابع این محصول افزایش داشته است. بر اساس گزارش وزارت کشاورزی ایالات متحده موجودی ذرت در این کشور در روز ۱ دسامبر ۲۰۱۵ در حدود ۲۸۴٫۸ میلیون تن بوده است که بالاترین میزان تاریخ می باشد و حتی از سطح سال گذشته نیز فراتر رفته است.

  بر طبق این گزارش در روز ۱ دسامبر ۲۰۱۵ ذخایر سویا در ایالات متحده امریکا به ۷۳٫۹ میلیون تن رسیده که رقم بسیار بالایی بوده و نسبت به رقم ۶۸٫۸ میلیون تنی در زمان مشابه در سال قبل بیشتر است. اگر ارقام این گزارش صحیح باشد می توان گفت که در سه ماهه ابتدایی فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ استفاده از منابع بسیار کمتر از انتظارات بوده است.

  با این حساب مجموع تولید شش نوع دانه روغنی اصلی در ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ تنها اندکی از سال ۲۰۱۶ بیشتر شده است و کاهش تولید نه تنها در مورد سویا بلکه در مورد پنبه دانه و کانولا نیز رخ داده است. برعکس تولید آفتابگردان و بادام زمینی در این کشور بیشتر شده. همچنین در سال ۲۰۱۵ تولید ۷ نوع غلات اصلی ۱۰٫۹ میلیون تن نسبت به سال ۲۰۱۴ کاهش پیدا کرده است.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of