سامانه اطلس واحدهای خوراک دام، طیور و آبزیان کشور رونمایی شد
سامانه اطلس واحدهای خوراک دام، طیور و آبزیان کشور رونمایی شد

 همزمان با آیین گشایش سومین همایش بین المللی فیداکسپو؛ سامانه اطلس واحدهای خوراک دام، طیور و آبزیان کشور رونمایی شد همزمان با آیین سومین همایش بین المللی و نمایشگاه جانبی خوراک دام، طیور و آبزیان(فیداکسپو ۲۰۱۷)، سامانه اطلس واحدهای خوراک توسط معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و با حضور مدیران بانکداری تجاری بانک […]

 همزمان با آیین گشایش سومین همایش بین المللی فیداکسپو؛

سامانه اطلس واحدهای خوراک دام، طیور و آبزیان کشور رونمایی شد

همزمان با آیین سومین همایش بین المللی و نمایشگاه جانبی خوراک دام، طیور و آبزیان(فیداکسپو ۲۰۱۷)، سامانه اطلس واحدهای خوراک توسط معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی و با حضور مدیران بانکداری تجاری بانک سپه و اتحادیه کارخانجات خوراک رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)، حسین کیهانی، رییس اتحادیه خوراک دام، طیور و آبزیان در خصوص سامانه اطلس گفت: این سامانه به عنوان جامع ترین بانک اطلاعاتی صنعت خوراک در کشور راه اندازی شد.

photo_2017-08-20_13-32-02

وی تصریح کرد: سامانه اطلس در راستای ممیزی و نظارت بیشتر بر کیفیت و کمیت تولیدات واحدهای خوراک دام، طیور و آبزیان راه اندازی شده و آغاز به کار کرده است.

 محمودرضا حیدری، معاون دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی، نیز در خصوص سامانه اطلس گفت: این سامانه بر اساس ماده۳۰ قانون افزایش بهره وری کنترل کیفی کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان و ساماندهی مواد اولیه مورد نیاز این واحدها راه اندازی شده است.

وی افزود: این سامانه فاز ۲ سامانه یکپارچه نهاده های دامی کشور است که پیش از این فاز یک آن در زمینه ساماندهی سبویس گندم رونمایی شد و شروع به کار کرده است.در فاز ۲ ساماندهی کارخانه های خوراک دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته با همکاری سه جانبه اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان، معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی و بانک سپه آغاز به کار کرده است.

photo_2017-08-20_13-31-42

حیدری ادامه داد: در این سامانه که به منظور شناسایی کارخانجات خوراک آماده راه اندازی شده است، تمامی کارخانه ها باید نسبت به ثبت نام و احراز هویت اقدام کنند و سپس با نظارت و همکاری تشکل  مربوط کد رهگیری بگیرند و مواد اولیه ای که به صورت ترانزیت وارد می شود تا محصول نهایی برای صادرات در این سامانه به صورت آنلاین قابل رهگیری و رویت باشد.

وی با اشاره به کنترل کیفی نهاده ها در استان های سراسر کشور، گفت: این سامانه در راستای سیاست های کلی دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد کشاورزی راه اندازی شده است تا نظارت های کمی و کیفی بر نهاده ها آسان تر و بهتر انجام شود.

گفتنی است؛ در این آیین حسن رکنی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، مهدی خلج، رییس سازمان دامپزشکی کشور، ظفر محمدی، مدیرکل بانکداری تجاری بانک سپه، محمدرضا راستی معاون بانکداری تجاری بانک سپه، متخصصان و کارشناسان صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان و نمایندگان رسانه های جمعی و تخصصی حضور داشتند.

شایان ذکر است؛ فعالان و کارخانه هایی که علاقه مند به ثبت نام در سامانه اطلس هستند می توانند به نشانی اینترنتی زیر مراجعه کنند.

                                                                                                                                                               Enahadeh.ir