منتظر اعلام نرخ خرید تضمینی گندم هستیم
منتظر اعلام نرخ خرید تضمینی گندم هستیم

حجتی : منتظر اعلام نرخ خرید تضمینی گندم هستیم وزیر جهادکشاورزی درباره نرخ جدید خرید تضمینی گندم قیمت گفت: مردادماه پیشنهاد خود را به دبیرخانه شورای اقتصاد ارسال کردیم و منتظر اعلام به موقع هستیم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ محمود حجتی درباره اظهارنظر سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه که ۷۰ […]

حجتی :

منتظر اعلام نرخ خرید تضمینی گندم هستیم

وزیر جهادکشاورزی درباره نرخ جدید خرید تضمینی گندم قیمت گفت: مردادماه پیشنهاد خود را به دبیرخانه شورای اقتصاد ارسال کردیم و منتظر اعلام به موقع هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)؛ محمود حجتی درباره اظهارنظر سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه که ۷۰ درصد تولیدات کشاورزی تراریخته است – گفت :محصولی به عنوان تراریخته در کشور تولید نمی کنیم اما بخشی از محصولات نظیر سویال و
ذرت به طور عمده و بقیه محصولات کم و بیش تراریخته است که با واردات تامین می شود.
حجتی افزود: البته این کالاها برای ورود به کشور باید مقررات بین المللی و فرایندهای قوانین داخلی را طی کنند تا از نظر سبک و مشخصات فنی -ویژگی های لازم را داشته و قابل مصرف باشند.
وی در ادامه اظهار داشت : بخش عمده محصولات باغی ایران به شکل فله ای صادر می شود که باید به تدریج به سمت صادرات محصولات بسته بندی و توزیع زنجیره ای گام برداریم .
محمود حجتی در حاشیه نخستین کنفرانس بین المللی و دهمین کنگره ملی علوم باغبانی ایران درجمع خبرنگاران افزود: با توجه به تنوع اقلیم کشور ما دارای مزیت و خاستگاه تاریخی محصولات باغی است .
وی اظهارداشت : در برخی محصولات مثل پسته – انار- زرشک و خرما جزء نخستین تولیدکنندگان و در بیشتر محصولات باغی نظیر سیب درختی – مرکبات -انگور و کشمش جزء ۱۰ کشور اول تولیدکننده جهان هستیم .
حجتی اضافه کرد: باید محصولات غذایی را در بسته بندی مناسب به مصرف کننده نهایی عرضه کنیم که این کارها باید به تدریج و از روش تعامل با دنیا و براساس سفارش مصرف کنندگان انجام شود و از سرمایه گذاری مشترک و خدمات لجستیک بهره ببریم .
وی تاکید کرد : باید بر اساس تقاضای مصرف کننده ، محصول را در بازارهای جهانی عرضه کنیم و تولید خود را به نوعی با مصرف کنندگان و شبکه های زنجیره ای که در دنیا وجود دارد پیوند دهیم و با شبکه های توزیع که در سطح کشورهای توسعه یافته به صورت زنجیره ای ایجاد شده است ، هماهنگ کار کنیم.