هزینه های تولید در تمام بخش ها افزایش یافته است/ ۴۰۰ تن ویتامین، محصور در انبارهای گمرک
هزینه های تولید در تمام بخش ها افزایش یافته است/ ۴۰۰ تن ویتامین، محصور در انبارهای گمرک

رییس هیات مدیره گروه گلبار: هزینه های تولید در تمام بخش ها افزایش یافته است/ ۴۰۰ تن ویتامین، محصور در انبارهای گمرک رییس هیات مدیره گروه گلبار، ترخیص نشدن برخی کالاها و مواد اولیه داروهای دامپزشکی در گمرک را یکی از دلایل گرانی محصولات اعلام و اظهار کرد: به همین علت، هزینه های تولید در […]

رییس هیات مدیره گروه گلبار:

هزینه های تولید در تمام بخش ها افزایش یافته است/ ۴۰۰ تن ویتامین، محصور در انبارهای گمرک

رییس هیات مدیره گروه گلبار، ترخیص نشدن برخی کالاها و مواد اولیه داروهای دامپزشکی در گمرک را یکی از دلایل گرانی محصولات اعلام و اظهار کرد: به همین علت، هزینه های تولید در تمامی بخش ها افزایش یافته است.

محمدرضا یوسفی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)، با بیان اینکه کاهش مواد اولیه تولید را تحت تاثیر قرار داده است، افزود: شرایط اقتصادی کشور و خودتحریمی ها، تولید را با مشکل مواجه کرده است.

یوسفی تصریح کرد: تامین مواد اولیه برای تولیدکنندگان دشوار شده است و برای نمونه، اسیدفسفریک در بازار نایاب است و ویتامین ها را نیز با قیمت گران خریداری می کنیم.

رییس هیات مدیره گروه گلبار ترخیص نشدن کالاها از گمرکات را یکی از دلایل کمبود مواد اولیه در بازار دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۰۰ تن ویتامین در انبارهای گمرک محصور شده است و اجازه ترخیص نمی دهند.

وی افزود: به همین دلیل تولیدکننده مجبور می شود، مواد اولیه را از بازار آزاد تهیه کنند که منجر به افزایش قیمت محصولات نهایی می شود.

یوسفی اظهار کرد: برای نمونه سال گذشته شانه کاغذی تخم مرغ را ۹۰ تومان می خریدیم، اما امسال ۳۲۰ تومان شده است. کارتن تخم مرغ نیز از ۸۰۰ تومان به ۳ هزار تومان افزایش قیمت یافته است.

رییس هیات مدیره گروه شرکت های دارویی گلبار گفت: مرغ و تخم مرغ محصولات استراتژیک هستند و دولت باید از تولیدکنندگان حمایت کند.

یوسفی، گلبار را نخستین تولیدکننده دی کلسیم فسفات معرفی و اظهار کرد: ما دانش این محصول را بومی کرده ایم. این شرکت از سال ۷۰، فعالیتش در زمینه تولید این محصول را آغاز کرد. همچنین در زمینه تولید مکمل ها و پریموس های دام و طیور نیز فعالیت داریم.

 

 

قیمت تخم مرغ در مرغداری ها روزانه کاهش می یابد

یوسفی که مرغدار هم هست، گفت: به عنوان تولیدکننده تخم مرغ هم در زمینه تهیه نهاده ها و خوراک با مشکلاتی مواجه هستیم. برای نمونه پول ذرت را به حساب یک واردکننده واریز می کنیم، اما به موقع دان تحویل نمی گیریم.

وی افزود: قیمت تخم مرغ در مرغداری ها روزانه کاهش می یابد، به طوری که تا ۱۵ روز پیش تخم مرغ هر کیلوگرم ۹۵۰۰ تومان بود و در حال حاضر ۶۵۰۰ تومان هم به فروش نمی رسد.

رییس هیات مدیره گروه گلبار دلیل کاهش قیمت تخم مرغ در مرغداری ها را واردات این محصول دانست و گفت: واردات تخم مرغ با ارز ۴۲۰۰ تومانی از ترکیه باعث کاهش قیمت این محصول شده است.

یوسفی درباره برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی داروهای دامپزشکی نیز گفت: با توجه به نابسامانی اقتصاد و مشکلات بنگاه ها و واحدهای تولید، نمایشگاه ها مانند گذشته رونق چندانی ندارند.