دکتر امیرعطار چهره‌ای جوان و با آینده‌ای درخشان در صنعت تولید خوراک دام و طیور کشور
دکتر امیرعطار چهره‌ای جوان و با آینده‌ای درخشان در صنعت تولید خوراک دام و طیور کشور

تغذیه دام و طیور;   دکتر امیرعطار چهره‌ای جوان و با آینده‌ای درخشان در صنعت تولید خوراک دام و طیور کشور   امیر عطار، متولد مشهد، دارای مدرک دکتری تغذیه طیور از دانشگاه فردوسی مشهد است.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ امیر عطار کار خود را در زمینه تکنولوژی خوراک از […]

تغذیه دام و طیور;

 

دکتر امیرعطار چهره‌ای جوان و با آینده‌ای درخشان در صنعت تولید خوراک دام و طیور کشور

 

امیر عطار، متولد مشهد، دارای مدرک دکتری تغذیه طیور از دانشگاه فردوسی مشهد است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ امیر عطار کار خود را در زمینه تکنولوژی خوراک از کار کردن در کارخانه تولید خوراک پلت طیور به مدت ۳ سال از ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵ شروع کرده و پس‌ازآن به عنوان مشاور کارخانجات تولیدکننده خوراک پلت مشغول به فعالیت حرفه‌ای شد. وی پایان‌نامه دکتری خود را نیز در زمینه تکنولوژی خوراک انجام داده است.

عطار، در حال حاضر در بسیاری از استان‌های کشور و حتی برخی کشورهای همسایه به عنوان مشاور در طراحی و ساخت کارخانجات و همچنین تولید خوراک پلت و مکمل و کنسانتره در کارخانجات مشغول به فعالیت می‌باشد.

وی مدیرعامل شرکت خوراک پرداز هزاره نوین بوده و کارهای جدید و منحصربه‌فردی را همراه با دکتر عباسی‌پور در قالب فعالیت‌های شرکت خوراک پرداز و همکاران گروه تحقیق و توسعه شرکت انجام داده‌ است. ازجمله این فعالیت‌ها می‌توان به تست میکسر و حتی تست دمیکس در خطوط تولید به روش بسیار دقیق که برای اولین بار در کشور در حال انجام است، اشاره کرد.

از فعالیت‌های دیگر وی، می‌توان به آزمایشات فیزیک پلت ازجمله سختی و شاخص ماندگاری پلت و بافت‌شناسی همچنین دریافت نمونه پلت از کارخانجات مختلف و عیب‌یابی خطوط تولید و اصلاح آن با توجه به نمونه ارسالی، اشاره کرد که این موارد برای بسیاری از کارخانجات بزرگ کشور انجام‌شده و نتایج آن برای آن‌ها ارسال گردیده است.

شرکت خوراک پرداز دارای وب‌سایت اختصاصی و آموزشی تکنولوژی خوراک با نام www.nmfeed.com می‌باشد که به دو زبان انگلیسی و فارسی است و اعضایی از کشورهای اروپایی و سایر نقاط جهان دارد. عطار سردبیر نشریه اختصاصی تکنولوژی خوراک با نام «دانش فرآوری خوراک» است که اکنون در چهارمین سال چاپ خود به سر می‌برد.

وی با توجه به تجربیات ارزنده و علمی که کسب نموده به همراه اساتید و دوستانش کتاب‌هایی را تألیف نموده که در ذیل به آن‌ها اشاره می‌نماییم.

وی همچنین، مقالات زیادی را در زمینه تکنولوژی خوراک در کنفرانس‌های مختلف ارایه نموده‌ و در ژورنال‌های مختلف ازجمله British Poultry Science نیز مقالات متعددی در زمینه تکنولوژی خوراک دارد و مقالات کاربردی نیز در نشریات معتبری ازجمله All about feed و Feed planet چاپ نموده‌ است.

عطار سخنرانی‌های مختلفی در سمپوزیوم‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی در نقاط مختلف کشور و دانشگاه‌ها انجام داده‌ است.

یکی از اهداف عالیه عطار ارتقای علم تکنولوژی خوراک در کشور و عرض اندام در منطقه و دنیا است.

پایگاه خبری اگنا برای این متخصص عزیز کشور آرزوی موفقیت و سربلندی را دارد و امیدوار است که در آینده نزدیک بتواند به اهداف عالیه خود در صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان دست‌ یابد.