• شماره خبر : 53191
 • تاریخ انتشار : 6 مرداد 1399
 • پرینت این صفحه
 • آغاز برداشت ۵۵ هزار تن لیموترش در استان بوشهر

  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با آغاز برداشت محصول لیموترش از سطح باغات استان پیش بینی کرد امسال بیش از 55 هزار تن از این محصول در استان بوشهر برداشت و به بازار عرضه شود.

  مدیرباغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:


  آغاز برداشت ۵۵ هزار تن لیموترش در استان بوشهر

  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با آغاز برداشت محصول لیموترش از سطح باغات استان پیش بینی کرد امسال بیش از ۵۵ هزار تن از این محصول در استان بوشهر برداشت و به بازار عرضه شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از ایانا،سمیه فرحبخش افزود: از مجموع ۴۵۶۳ هکتار از باغات مرکبات استان، ۳۵۹۵ هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص یافته است که از این میزان ۲۷۸۲ هکتار بارور و ۸۱۶ هکتار غیربارور هستند.

  فرحبخش بیان نمود: بیشترین تولیدات مربوط به شهرستانهای جم، دشتی و دشتستان است و پیش بینی می‌شود امسال ۵۵ هزارتن از این محصول در استان تولید شود.

  وی اظهار کرد: ارقام لیموترش کشت شده در باغات استان ارقامی نظیر مکزیکن لایم، لیسبون و پرشین لایم است که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازارپسندی مطلوبی برخوردار هستند.

  فرح‌بخش گفت: برداشت لیموترش از مرداد ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و لیموترشهای برداشت شده علاوه بر بازار مصرفی استان به سایر استانهای کشور نیز ارسال می گردد.

  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر برگزاری کارگاههای آموزشی با هدف ارتقاء افزایش آگاهی باغداران و نیز اجرای عملیات به باغی در باغات در زمینه استفاده از نهال استاندارد، کاربرد شیوه نوین آبیاری، تغذیه گیاهی، مبارزه با علفهای هرز و آفات و بیماریها و مدیریت تنش های محیطی در باغات را از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در استان اعلام کردند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of