• شماره خبر : 54297
 • تاریخ انتشار : 3 شهریور 1399
 • پرینت این صفحه
 • یارانه تامین نهاده‌ها دامداران به صفر رسیده است

  عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده‌ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی:


  یارانه تامین نهاده‌ها دامداران به صفر رسیده است


  عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده‌ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از خانه ملت ،احد آزادی‌خواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص قیمت شیر خریداری شده از دامداران، گفت: در حال حاضر شیر با قیمت بسیار پایین از دامداران خریداری می‌شود در حالی که شیر خریداری شده از دامداران دارای درصد چربی بالایی است.

  نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چربی شیر خریداری شده از دامدارها توسط شرکت‌های لبنی گرفته می‌شود، عنوان کرد: شرکت‌های لبنی علی رغم خرید شیر خام با درصد چربی بالا با قیمت بسیار پایین و تولید محصولات فراوان از آن، شیر پاستوریزه را با قیمت بالایی به بازار عرضه می‌کنند.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در قالب جلسات کارشناسی با حضور وزارت جهاد کشاورزی، دامداران و شرکت‌های لبنی بخش خصوصی به برنامه واحد دست پیدا کنیم، ادامه داد: در زمینه لبنیات و تعیین قیمت آن در بازار خلاء تصمیم‌گیری و گفتمان واحد احساس می‌شود.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر دامداران با وجود کمبود نهاده‌ها در شرایط سختی اقدام به تولید شیر و گوشت می‌کنند، عنوان کرد: عملا یارانه دولت به دامداران در زمینه تامین نهاده‌ها به صفر رسیده و این موضوع بسیار نگران کننده است./


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of