• شماره خبر : 55090
 • تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399
 • پرینت این صفحه
 • اعلام ۳ نرخ متفاوت توسط ۳ دستگاه برای نرخ خرید تضمینی گندم

  رئیس سازمان برنامه و بودجهT وزارت جهاد کشاورزی و مجلس ۳ نرخ متفاوت را برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی پیش‌رو در نظر گرفته اند و حتی مجلس با تصویب طرح دو فوریتی اعلام کرده که این نرخ نباید کمتر از ۴۵۰۰ تومان باشد.

  ۳نرخی شدن قیمت گندم ؛

  اعلام ۳ نرخ متفاوت توسط ۳ دستگاه برای نرخ خرید تضمینی گندم


  رئیس سازمان برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی و مجلس ۳ نرخ متفاوت را برای خرید تضمینی گندم در سال زراعی پیش‌رو در نظر گرفته اند و حتی مجلس با تصویب طرح دو فوریتی اعلام کرده که این نرخ نباید کمتر از ۴۵۰۰ تومان باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از تسنیم، با نزدیک شدن به آغاز سال زراعی پیش‌رو که از ابتدای مهرماه آغاز می‌شود اختلافات میان وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه و شورای اقتصاد برای تعیین نرخ خرید تضمینی گندم بالا گرفته است به طوری که دولت معتقد است که بیشتر از ۳۲۰۰ تومان نمی‌تواند برای خرید تضمینی گندم پرداخت کند اما وزارت جهاد کشاورزی نرخی ۵۲۰۰ تومانی تا ۵۵۰۰ تومانی را مدنظر دارد.

  عصر روز گذشته مجلس با تصویب طرح دو فوریتی برای بررسی تعیین نرخ خرید تضمینی گندم موافقت کرده است.

  سیدجواد سادات‌نژاد رئیس کمیسوین کشاورزی مجلس نیز اعلام کرده که قیمت خرید تضمین گندم نباید کمتر از ۴۵۰۰ تومان باشد.

  گفتنی است تشکل‌های کشاورزی نیز قیمت‌های مختلفی برای قیمت تمام شده خرید تضمینی گندم از ۵۲۰۰ تومان تا بیش از ۷ هزار تومان پیشنهاد داده‌اند و تعیین نرخ پایین‌تر از آن را برای تولید به صرفه نمی‌دانند.

  براساس قانون، دولت موظف است خرید تضمینی محصولات زراعی را قبل از آغاز سال زراعی یعنی انتهای شهریورماه اعلام کند تا کشاورزان بتوانند برای کاشت محصولات مورد نظر تصمیم‌گیری کنند.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of