تخم مرغ گران فروشی می‌شود
تخم مرغ گران فروشی می‌شود

جوجه‌ریزی مرغ گوشتی ۲۰ درصد افزایش یافت: تخم مرغ گران فروشی می‌شود مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه جوجه ریزی مرغ گوشتی ۲۰ درصد افزایش یافت گفت: مشکلی برای تامین تخم مرغ نداریم و فروش بالاتر از قیمت مصوب بابت گران فروشی برخی از فروشگاه ها است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی […]

جوجه‌ریزی مرغ گوشتی ۲۰ درصد افزایش یافت:

تخم مرغ گران فروشی می‌شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه جوجه ریزی مرغ گوشتی ۲۰ درصد افزایش یافت گفت: مشکلی برای تامین تخم مرغ نداریم و فروش بالاتر از قیمت مصوب بابت گران فروشی برخی از فروشگاه ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا):به نقل از تسنیم،محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در نشست خبری که در فضای مجازی برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر ۶ کشتی در بندر امام خمینی و ۸ کشتی روی آب داریم و حدود ۲ ماه است که نیاز کشور به نهاده تامین شده است و در صورتی که وزارت صنعت و بانک مرکزی همکاری کنند تا پایان سال مشکلی برای تامین نهاده ها نداریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: بر اساس قرارداد انجام شده با مرغداری های تولید کننده زنجیره ای، تولید آنها ۱۰ تا ۲۰ در صد افزایش یافته است و همچنین ما متهد شده ایم که خوراک آنها را به صورت صد در صدی تامین کنیم.

طلایی افزود: بر اساس اطلاعات موجود میزان جوجه ریزی در سایر مرغداری های استان ها افزایش یافته و شرکت پشتیبانی امور دام در صورتی که تولید مازاد داشته باشند به قیمت مصوب از آنها خریداری می شوند.

 مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به اینکه یک ماه است تنظیم بازار تخم مرغ به این شرکت واگذار شده است  در پاسخ به تسنیم ادامه داد: تولید تخم مرغ در سال جاری در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و حتی در برخی از استان ها میزان تولید افزایش یافته است.

طلایی افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ ۱۴۵۰۰ تومان است. این محصول با قیمت مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار برای توزیع موجود است.

وی تصریح کرد: عرضه تخم مرغ به خارج از قیمت مصوب به خاطر دلال بازی ها تخلف است؛ دستگاه های نظارتی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

طلایی گفت: اصناف برای عرضه تخم مرغ به قیمت مصوب با در دست داشتن تایید وزارت صنعت به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.