• شماره خبر : 65078
 • تاریخ انتشار : 17 خرداد 1400
 • پرینت این صفحه
 • تامین امنیت غذایی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی است

  مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: همسو با اهداف نظام همه ابزار و ذخایر محصولات باید به گونه‌ای تهیه شود که دولت بعدی در ارتباط با تامین امنیت غذایی و نیاز جامعه هیچ مشکلی نداشته باشد.

  نشست شورای هماهنگی مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛

  تامین امنیت غذایی در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی است

  مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: همسو با اهداف نظام همه ابزار و ذخایر محصولات باید به گونه‌ای تهیه شود که دولت بعدی در ارتباط با تامین امنیت غذایی و نیاز جامعه هیچ مشکلی نداشته باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛ به نقل از ایرنا،روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس شامگاه یکشنبه در مطلب ارسالی از قول سعید سعادت  افزود: به عنوان وظیفه شرعی، اخلاقی، ملی و اداری باید کمک کنیم تا شروع دولت بعدی بدون دغدغه و با آرامش باشد.
  وی که در نشست شورای هماهنگی مدیران ستادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و مدیران کل دستگاه های  وابسته سخن می‌گفت، افزود: با در اختیار گذاشتن تجربیات کمک شود که با سرعت و دقت بیشتر  به اهداف عالی نظام نائل شود.
  مدیرکل دفتر وزارتی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشت پاییزه تقریباً با تعویض دولت متقارن می‌شود، از اقدامات موثر سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به منظور تامین بذر برای کشت پاییزه تقدیر کرد.
  وی گفت: استان فارس از نظر کشاورزی استانی موفق و پیش رو است و توانسته مدیرانی را تربیت کند که در سطح ملی درخشیدند.
  سعادت با بیان اینکه مرغ ارزان ترین منبع پروتئینی است که در اختیار اقشار جامعه به ویژه قشر زحمتکش قرار دارد، اظهار کرد: مشکل مرغ به خوبی مدیریت شده است.
  به گفته وی؛ در چند سال اخیر به واسطه تحریم ها ورود مرغ اجداد به کشور با مشکل مواجه شده است در نتیجه بر بازار مرغ تاثیر منفی داشت.
  مرکز توسعه صنایع غذایی و مکانیزاسیون کشاورزی تشکیل می شود
  مشاور وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: مرکز توسعه صنایع غذایی و مکانیزاسیون کشاورزی به عنوان یک مجموعه فرا معاونتی  در این وزارتخانه تشکیل می شود.
  وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد مکانیزاسیون فقط در بخش زراعت است، افزود: مکانیزاسیون باید کل بخش کشاورزی را پوشش دهد از طرفی حجم بالای ضایعات در بخش کشاورزی و اتلاف پس از برداشت، لزوم توجه بیشتر به صنایع غذایی را مشهود می سازد بنابراین راه اندازی مرکز توسعه صنایع غذایی و مکانیزاسیون کشاورزی در دستور کار قرار گرفت.


  دیدگاه بگذارید

  avatar
    عضویت  
  Notify of