عرضه برنج و سیب زمینی در سامانه بازارگام
عرضه برنج و سیب زمینی در سامانه بازارگام

قادری‌فر خبر داد: عرضه برنج و سیب زمینی در سامانه بازارگام مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران از عرضه برنج و سیب زمینی در سامانه بازارگام خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایانا، اسماعیل قادری فر  مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران در گفتگو با پخش زنده گفتگوی خبری […]

قادری‌فر خبر داد:

عرضه برنج و سیب زمینی در سامانه بازارگام

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران از عرضه برنج و سیب زمینی در سامانه بازارگام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا)؛به نقل از ایانا، اسماعیل قادری فر  مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران در گفتگو با پخش زنده گفتگوی خبری امروز ۱۵ بهمن ماه ساعت ۱۴با موضوع “اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای تامین بازار محصولات کشاورزی و عرضه محصولات کشاورزی در سامانه بازرگام” از شبکه یک سیما، گفت:  متاسفانه برخی از التهاباتی که وجود دارد بیشتر دامن زدن توسط واسطه گران و سوداگران غیرمجاز است و  باعث شده که ما به صورت مقطعی اخلالاتی را در بازار شاهد باشیم.

وی ادامه داد:  با دستور روز چهارشنبه رییس جمهور به وزیر جهاد کشاورزی  و پس از آن تشکیل جلسه فوق‌العاده قرارگاه امنیت غذایی که در بخشی از آن معاون اول محترم رئیس جمهور نیز حضور داشتند دستوراتی ابلاغ شد که ما تمهیدات گسترده‌ای را برای حفظ بازار و آرامش‌بخشی به بازار مصرف  و ارازق عمومی مردم اندیشدیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران  با اشاره به اینکه سقف صادرات سیب زمینی در کشور از ۶۰۰ هزار تن مجاز عبور کرده است، افزود:  بدون ممنوعیت صادرات و با وضع تعرفه صادراتی ما به فکر حفظ بازار داخل هستیم.

قادری فر با بیان  اینکه سیب زمینی به صورت گسترده در میادین تره و بار با قیمت ۱۰هزار تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ عرضه می شود، تصریح کرد: در سامانه بازارگام نیز از روز گذشته با قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان این محصول به فروش میرسد .

عرضه ۱۰ هزار تن برنج در هر یک از ۳ استان های شمالی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عرضه برنج در کشور، یادآور شد: با تمهیدات اندیشده شده توسط قرارگاه امنیت غذایی مشکل عرضه برنح در کلانشهر تهران و شهر مقدس قم رفع شده است؛ همچنین  عرضه ۱۰ هزار تن برنج مورد مصرف در هر یک از ۳ استان های شمالی  و عرضه هوشمند برنج در تهران بزرگ و استان قم  روز گذشته در سامانه بازارگام و سایر پلتفرم های حوزه دیجتال که به ما کمک میکنند شروع شده است.

کمبودی در ۲۵ قلم کالای اساسی وجود ندارد

وی با تاکید بر اینکه هیچ کمبودی در بازار ارزاق عمومی در ۲۵ قلم کالای اساسی وجود ندارد، تصریح کرد: رصد لحظه‌ای و پایش روزانه در بازار توسط  قرارگاه امنیت غذایی انجام میشود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستای ایران یادآور شد: وزیر جهاد کشاورزی نیز به شخصه پیگیر موضوع است و حتما امروز تمهیدات لازم اندیشده خواهد شد؛

قادری‌فر  بیان کرد: موضوع آرامبخشی به بازار و و تنظیم بازار مخصوصا در ایام پایانی سال  و بلافاصله ایام ماه مبارک رمضان پس از ایام عید  نکته مهمی است که توسط همکاران ما در وزارت جهاد کشاورزی و همینطور قرارداد امنیت غذایی و ستاد تنظیم بازار  پایش می شود.

وی در پایان ضمن تشکر از رسانه ملی، گفت:  رسانه ملی تقریبا به صورت روزانه و لحظه ای نسبت به پایش بازار به ما کمک میکند.