«کشاورزی دانش‌بنیان، سلامت و امنیت غذایی» در نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران AGRICULTECH 2023
«کشاورزی دانش‌بنیان، سلامت و امنیت غذایی» در نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران AGRICULTECH 2023
نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران  AGRICULTECH 2023از تاریخ 13 الی 16 دی‌ماه 1401 به مدت ۴ روز در محل مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران‌مال با حضور بیش از 90 شرکت برگزار خواهد شد.

کاربرد صحیح آفت‌کش‌ها و کودهای کشاورزی و استفاده از بذرهای مناسب نقش تعیین کننده‌ای در افزایش تولیدات کشاورزی دارد. به عبارت دیگر سالانه میلیون‌ها تن از محصولات کشاورزی در نتیجه هجوم آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز و نیز استفاده بی‌رویه از نهاده‌های کشاورزی از بین می‌رود. همچنین کاربرد نادرست سموم و کودهای کشاورزی می‌تواند اثرات نامطلوبی در سلامت جامعه داشته باشد. بنابراین، بهبود سلامت جامعه در گرو امنیت غذایی مردم است و میسر شدن آن در گرو دگرگون‌سازی شیوه‌های سنتی و کم بازده کشاورزی و تبدیل‌شان به روش‌های مدرن و کاربرد نهاده‌های سالم در کشاورزی ایران است.

لذا با توجه به اهمیت جهانی این موضوعات نهمین دوره این نمایشگاه با شعار «کشاورزی دانش‌بنیان، سلامت و امنیت غذایی» با مشارکت کلیه اصناف، تشکل ها، فعالان و متخصصان صنعت کشاورزی در راستای اهدافی چون عرضه‌ی کالاهای مورد استفاده در کشاورزی، تبادل اطلاعات، آموزش انتخاب  و کاربرد صحیح نهاده‌ها و احتراز از عوارض استفاده نادرست کود و سم و بذر برگزار می‌گردد.

نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران همواره فضایی جهت تعامل سازنده و همکاری بیشتر بخش خصوصی در راستای ارتقای صنعت کشاورزی ایران بوده است و توانسته نقش بارزی در کاهش مشکلات کشاورزی کشور ایفا نماید.

نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تهران  AGRICULTECH 2023از تاریخ ۱۳ الی ۱۶ دی‌ماه ۱۴۰۱ به مدت ۴ روز در محل مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران‌مال با حضور بیش از ۹۰ شرکت برگزار خواهد شد.

 

  • نویسنده : محمد مسعودی