درج قيمت روي تخم مرغ تا پایان شهریورماه اجرايي مي شود
درج قيمت روي تخم مرغ تا پایان شهریورماه اجرايي مي شود

دبیرکل کانون انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: در صورت به نتیجه رسیدن مکاتبات سازمان حمایت از مصرف کنندگان با وزارت جهاد کشاورزی، تا پایان شهریورماه سالجاری عملیات درج قیمت روی تخم مرغ انجام می شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران(اگنا) به نقل از ايرنا، سیدفرزاد طلاکش درباره درج قیمت […]

دبیرکل کانون انجمن های صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار گفت: در صورت به نتیجه رسیدن مکاتبات سازمان حمایت از مصرف کنندگان با وزارت جهاد کشاورزی، تا پایان شهریورماه سالجاری عملیات درج قیمت روی تخم مرغ انجام می شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كشاورزي ايران(اگنا) به نقل از ايرنا، سیدفرزاد طلاکش درباره درج قیمت روی تخم مرغ افزود: این مسئله در کارگروه اقلام پروتئینی تنظیم بازار پیگیری و تصویب شده است و تنها در انتظار نتایج مکاتبات سازمان حمیات از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با وزارت جهادکشاورزی است.

وی اظهار داشت: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بر این باور است؛ از آنجا که تنظیم بازار تخم مرغ به وزارت جهادکشاورزی محول شده در صورت مدیریت وضعیت بازار تخم مرغ، عملیات درج قیمت گذاری نیز توسط این وزارتخانه انجام شود.

وی تصریح کرد: البته مرحله اول درج قیمت گذاری تخم مرغ در 10 استان تولیدکننده بزرگ کشور توسط انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ تخم گذار اجرا خواهد شد.

طلاکش افزود: این طرح ابتدا در استان های آذربایجان شرقی، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، قم، خراسان رضوی، گلستان، فارس و همدان اجرایی می شود و در صورت موفقیت به استان های دیگر کشور تعمیم داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: در صورتی که مکاتبات سازمان حمایت با وزارت جهادکشاورزی انجام و مصوبه آن ابلاغ شود حداکثر تا پایان شهریورماه این طرح عملیاتی خواهد شد.

وی جلوگیری از نوسان شدید قیمت تخم مرغ در طول یکسال، کنترل حاشیه سود درمحل مرغداری تا مصرف کننده و ایجاد شرکت های نوین توزیع را از مزیت های درج قیمت روی تخم مرغ برشمرد.

وی با بیان اینکه شبکه توزیع تخم مرغ کشور سنتی عمل می کند، گفت: قیمت گذاری تخم مرغ می تواند منجر به تشکیل شرکت های نوین توزیع در صنعت تخم مرغ کشور شود و نظام سنتی عرضه تخم مرغ به سمت نظام مدرن پیش رود.

وی ناهمخوانی سیستم تولید و توزیع اشاره کرد و اظهار داشت: درحال حاضر تخم مرغ در کشور ما به شکل مدرن تولید می شود اما متاسفانه شبکه توزیع این کالا همچنان سنتی است.

به گزارش ایرنا، درحال حاضر سالانه 940 هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود.