آغاز خرید مرغ مازاد بازار
آغاز خرید مرغ مازاد بازار

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه مرغ بیش از نیاز کشور تولید می‌شود، گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان از امروز این شرکت با ورود به بازار اقدام به خرید مرغ مازاد می‌کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه مرغ […]

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه مرغ بیش از نیاز کشور تولید می‌شود، گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان از امروز این شرکت با ورود به بازار اقدام به خرید مرغ مازاد می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا) به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه مرغ بیش از نیاز کشور تولید می‌شود، گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان از امروز این شرکت با ورود به بازار اقدام به خرید مرغ مازاد می‌کند.

علیرضا ولی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود، آغاز عرضه مرغ منجمد این شرکت به بازار در هفته‌های اخیر منجر به کاهش قیمت مرغ شده، گفت: این موضوع صحت ندارد، چرا که شرکت پشتیبانی امور دام در هفته‌های اخیر مرغ منجمد به بازار عرضه نکرده است.

وی با بیان اینکه تولید بیش از نیاز داخل است، افزود: با توجه به مازاد تولید و کاهش قیمت مرغ، شرکت از امروز وارد بازار شده و شروع به خرید مرغ مازاد از تولید‌کنندگان کرده است.

ولی با تأکید بر اینکه این شرکت فقط مرغ درجه یک را براساس دستورالعمل تعیین شده از تولید‌کنندگان خریداری می‌کند، تصریح کرد: مرغ منجمد موجود در بازار توسط تولید‌کنندگان است و این شرکت هیچ مرغی به بازار عرضه نکرده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: بخشی از ذخایر مرغ این شرکت برای ذخایر استراتژیک است و بخش دیگری از آن صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون این شرکت ۳۰ هزار تن مرغ منجمد را صادر کرده، گفت: مرغ منجمد به کشورهای آفریقایی و عراق و افغانستان صادر شده است.

براساس این گزارش: در هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار حدود ۱۵۰۰ تومان کاهش داشت که دست‌اندرکاران این بازار علت کاهش ناگهانی قیمت را عرضه ذخایر مرغ منجمد به بازار عنوان کردند.

قیمت هر کیلوگرم مرغ امروز در میدان عمده فروشی بهمن ۵ هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم مرغ زنده حدود ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

همچنین هر کیلوگرم مرغ (گرم و تازه) با قیمت حدود ۵ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه می‌شود.

همچنین قیمت مرغ منجمد داخلی در میدان فردوسی تهران هر کیلوگرم ۴۸۰۰ تومان است.